نمایش جزییات خبر
۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳

استقبال تخصصی و عمومی از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در کردستان

رویداد فرهنگی و هنری فیلم فجر در حالی سی و هشتمین دوره خود را پشت سر گذاشت که بیش از 14 هزار نفر از دوست داران سینما در کردستان را با خود همراه کرد.
استقبال تخصصی و عمومی از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در کردستان
به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان, کردستانی ها مردمانی فرهنگی و هنرپرور بوده و از هر رویداد هنری استقبالی بی نظیر می کنند.
سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نیز در پردیس سینمایی بهمن نمادی از هنردوستی مردمان این خطه بود.
اقشار مختلف مردم از این رویداد فرهنگی و هنری استقبال نمودند که در این میان سینماگران کردستانی با مشارکت گسترده خویش به عنوان گروهی مرجع موجب جذب هرچه بیشتر مخاطبان شدند.
زانیار لطفی مسئول واحد سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص کیفیت فیلم ها و استقبال مردمی از فیلم های اکران شده اظهار کرد: این جشنواره با همکاری دو نهاد فرهنگی استان اجرایی شد و در سایه همدلی این دو نهاد فرهنگی شاهد نظمی خاص در برگزاری این رویداد بودیم.
وی افزود: استقبال مردمی از سانس های مختلف اکران ها نشان دهنده تبلیغات مناسب و همچنین کیفیت مناسب فیلم ها بود.
لطفی ابراز امیدواری کرد که در سایه تعامل دو نهاد متولی حوزه فرهنگ و هنر کردستان شاهد خلق رویدادهای اینچنینی در برهه های مختلف سال باشیم.
سامان حسین پور کارگردان موفق کردستانی نیز در این خصوص ضمن تقدیر از تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عملی نمودن اکران های همزمان جشنواره فجر در استان اظهار کرد: کردستان یکی از قطب های فیلم سازی ایران بوده و به هر اندازه در این راستا سرمایه گذاری شود شاهد پیشرفت فرهنگی و اجتماعی استان خواهیم بود.
وی افزود: سینما یکی از معیارهای توسعه یافتگی فرهنگی در هر جامعه ای محسوب شده و خرسندیم که در کردستان شاهد نگاه ویژه مسئولان به این عرصه هستیم.
سیروان رضاقلی مدیراجرایی پردیس سینمایی بهمن سنندج نیز ضمن تقدیر از همکاری مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با این مجموعه سینمایی اظهار کرد: خوشبختانه در سایه تعامل همه جانبه شاهد برقراری نظمی خاص در اکران ها بودیم.
وی افزود: در مجموع ۱۸ فیلم از ۱۵ تا ۲۱ بهمن در سینما بهمن سنندج اکران شد، که ۱۳ فیلم  بخش نگاه نو و سودای سیمرغ در ۲۲ سانس و پنج فیلم حوزه کودک و نوجوان هم در پنج سانس اکران شدند.
رضاقلی خاطرنشان کرد: در هفت روز اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر ۱۴ هزار نفر در سینما بهمن سنندج به تماشای آن نشستند و فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان هم بیشترین مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داد.
وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با نیازسنجی مخاطبان شاهد اکران فیلم های مخاطب پسند باشیم و رکورد چهارده هزار نفر امسال در سال 99 شکسته شود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: فیلم فجر در کردستان-کردستان- اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید