نمایش جزییات خبر
۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷

پوستر دوازدهمین جشنواره داستان بانه رونمایی شد

شامگاه دوشنبه از پوستر دوازدهمین جشنواره داستان بانه با حضور فعالان فرهنگی و انجمن‌های مردمی رونمایی شد
پوستر دوازدهمین جشنواره داستان بانه رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان، شامگاه دوشنبه از پوستر دوازدهمین جشنواره داستان بانه با حضور فعالان فرهنگی و انجمن‌های مردمی رونمایی شد و احکام اعضای کمیته‌های این جشنواره نیز به روسای کمیته‌ها ابلاغ شد.

مراسم رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره داستان بانه با حضور جمعی زیادی از فعالان فرهنگی و انجمن‌های مردم نهاد در دفتر شورای اسلامی شهر بانه برگزار شد و طبق اعلام دبیر دوازدهمین جشنواره داستان بانه تاکنون ۶۸۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و کار داوری آثار نیز آغاز شده است.

فواد جهانی افزود: دوازدهمین جشنواره داستان بانه از ۲۱ تا ۲۴ اسفند ماه جاری برگزار می‌شود البته در صورتی که شرایط برای برگزاری این جشنواره بدلیل شرایط موجود بهداشتی و مقابله با شیوع بیماری کرونا مساعد نباشد، برگزاری آن به اوایل سال آینده موکول می‌شود البته قرار بر این بود جشنواره در آذر ماه برگزار شود که با تصمیم کمیته زمان برگزاری به تعویق افتاد.

وی جشنواره داستان بانه را نخستین جشنواره داستان کوتاه کشور معرفی کرد و افزود: تاکنون ۴۰۲ اثر داستان کوتاه فارسی، ۱۵۶ اثر داستان کوتاه کُردی، ۲۱ اثر مقاله فارسی، ۹ اثر مقاله کُردی، ۲۵ اثر داستان کوتاه کُردی کودکان کمتر از ۱۴ سال و ۷۰ اثر داستان کوتاه فارسی کودکان کمتر از ۱۴ سال به دبیرخانه رسیده است.

جهانی با بیان اینکه از تمام استان‌های کشور آثار نویسندگان به دبیرخانه ارسال شده که برخی شرایط لازم برای شرکت در جشنواره را نداشتند،  اظهار داشت: تیم داوری با نظارت کمیته علمی کار بررسی آثار را آغاز کرده و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

پوستر داوزدهیمن جشنواره داستان بانه توسط هنرمند گرافیست بختیار آزادی طراحی شده است.

نخستین جشنواره داستان بانه در سال ۷۸ برگزار شد،  شهرداری و شورای اسلامی شهر بانه برای برگزاری دوره دوازدهم جشنواره ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص داده‌اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: داستان بانه - جشنواره داستان کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید