نمایش جزییات خبر
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان:
۶ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱

خبرنگاران در تزریق آرامش به جامعه در موضوع کرونا بکوشند/دریافت اخبار از منابع موثق

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان اظهار کرد: با توجه به بروز بیماری کرونا در کشور و موج نگرانی و اضطراب مردم در این باره، نیاز است تا خبرنگاران هوشیارانه در انعکاس اخبار مربوطه بکوشند و روشنگری شفافی داشته باشند.
خبرنگاران در تزریق آرامش به جامعه در موضوع کرونا بکوشند/دریافت اخبار از منابع موثق
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند ،مسعود سهیم پور معرفی اظهار کرد: با توجه به بروز بیماری کرونا در کشور و موج نگرانی و اضطراب مردم در این باره، نیاز است تا خبرنگاران هوشیارانه در انعکاس اخبار مربوطه بکوشند و روشنگری شفافی داشته باشند.


وی با اشاره به انتشار پرتعداد و متنوع اخبار مربوط به کرونا در فضای مجازی که سبب افزایش سطح نگرانی ها و استرس شهروندان شده است، گفت: شهروندان فهیم آبادانی به هیچ وجه به شایعات توجه نکنند و اخبار موثق در این باره را از منابع رسمی که از طریق خبرگزاریها و رسانه های معتبر منتشر می شود، دنبال و جویا شوند.


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان افزود: در زمان حاضر تنها منبع رسمی اعلام اخبار مرتبط با کرونا در منطقه دانشکده علوم پزشکی آبادان است که خوشبختانه در این باره اقدامات شایسته و به موقعی را انجام و دنبال می کنند.


وی گفت : خبرنگاران با حضور به موقع  در امر اطلاع رسانی و رصد اخبار ، خبرها و شایعاتی  که نادرست از طریق فضای مجازی به مردم منتقل می شود را پیگیری و ابهامات وارده را شفاف به مردم منتقل نمایند تا شایعه و اخبار نادرست در جامعه کاسته شود .


سهیم پور معرفی بار دیگر از خبرنگاران منطقه خواست تا در جهت ایجاد حس آرامش و کاهش التهابات و استرس های ناشی از بروز و شیوع کرونا به شهروندان بکوشند و از انتشار اخباری که سبب تشویش اذهان عمومی می شود و هنوز به صورت رسمی تائید نشده اند به طور جدی پرهیز کنند.


پایان پیام./
 
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان ,مسعود سهیم پور, خبرنگاران, کرونا ویروس
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید