نمایش جزییات خبر
در دیدار رییس مرکز فرهنگی سفارت هند و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی صورت گرفت؛
۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

تأکید بر تقویت همکاری‌های سینمای ایران و هندوستان

رییس مرکز فرهنگی سفارت هندوستان، آبهی کومار سینگ، با حضور در بنیاد سینمایی فارابی، با علیرضا تابش، مدیرعامل این بنیاد ملاقات کرد.
تأکید بر تقویت همکاری‌های سینمای ایران و هندوستان
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این دیدار کومار سینگ با تأکید بر پیشینه روابط میان هندوستان و ایران، به زمینه‌های مشترک سنتی و فرهنگی و شباهت‌های بین مردم ایران و هندوستان اشاره کرد و افزود: فیلم‌های ایرانی در بین دوست‌داران سینما در هند بسیار محبوب هستند و سینمای هنری ایران در هندوستان بسیار مورد توجه است.
 کومار سینگ همچنین با اشاره به هفتادمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین هندوستان و جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد سینمای هندوستان در جشنواره جهانی فیلم فجر و سایر جشنواره‌های سینمایی ایران حضور پر رنگ‌تری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد.
علیرضا تابش در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از ملاقات با دکتر آبهی کومار سینگ، با تأکید بر گسترش همکاری‌های سینمایی ایران و هند گفت: همکاری سینمایی با کشورهایی که جزء حوزه تمدنی ما هستند و در منطقه ما قرار دارند؛ جزو اولویت‌هاست. مخصوصاً سینمای هندوستان که از بازارهای بزرگ فیلم برخوردار است و صنعت فیلم و سینما در آن پیشینه و سابقه دارد.
وی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی ایران فیلم و سریال‌هایی به صورت مشترک میان هند و ایران ساخته شده است. حضور گسترده فیلم‌های ایرانی در جشنواره های سینمایی هندوستان قابل توجه است و اکران برخی فیلم‌های ایرانی با استقبال خوب تماشاگران هندی روبرو شده است و این موضوع بیانگر محبوبیت سینمای ایران در هند می‌باشد. بنابراین فضای زیادی برای همکاری بخش خصوصی و دولتی سینمای ایران با سینمای هند وجود دارد.
تابش با اشاره به لزوم معرفی سینمای نوین دو کشور در مراکز فرهنگی مرتبط گفت: آذرماه امسال برنامه «یک فیلم، یک گفت‌وگو» با نمایش و نقد فیلم سینمایی «عکس» ساخته «ریتیش باترا» از فیلم‌های موج نوی سینمای هند، در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت که امیدوارم این برنامه‌ها تداوم یابد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تأکید بر همکاری‌های بین جشنواره‌ای گفت: پرداختن به موضوع هفتادمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و هند در جشنواره جهانی فیلم فجر، مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و سینمای هند در جشنواره‌های جهانی فیلم فجر، جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، فیلم کوتاه تهران و فیلم حقیقت می‌تواند حضور مؤثرتری داشته باشد.
در این ملاقات همچنین گفت‌وگوهایی درباره رویدادهای سینمایی سال پیش رو و زمینه‌های همکاری طرفین صورت گرفت.
دعوت رسمی از علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، برای حضور در مرکز فرهنگی سفارت هندوستان و رونمایی از فیلم ایرانی «کامیون» که پیش از این موفق به دریافت لوح تقدیر از جشنواره بین‌المللیICCR  هندوستان و فجر شده بود، تلاش برای توسعه همکاری‌های فرهنگی مشترک و حضور پررنگ‌تر سینمای هند در جشنواره‌های مختلف ایرانی و دعوت از اساتید و هنرمندان هر دو کشور در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم، از مهم‌ترین محورهای این ملاقات بود.
روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی
اشتراک در
کلیدواژه ها: بنیاد سینمایی فارابی, مرکز فرهنگی سفارت هند, علیرضا تابش, همکاری های سینمایی, جشنواره ها
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید