نمایش جزییات خبر
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰

نشست «نقش قوانین و مقررات در ارتقای پدافند غیر عامل» برگزار شد

اولین نشست «نقش قوانین و مقررات در ارتقای پدافند غیر عامل» با حضور حامد سهرابی مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت فکری و جمعی از معاونین و مدیران کل ستادی در ساختمان فرهنگ برگزار شد.
نشست «نقش قوانین و مقررات در ارتقای پدافند غیر عامل» برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حامد سهرابی مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت فکری در این نشست با تأکید بر نقش قانون و قانون‌مداری در توسعه پدافند غیرعامل گفت: نام پدافند غیرعامل از سال 1384 در ادبیات قانونی کشور وارد شده ولی پرداختن به موضوع پدافند غیرعامل و انواع تهدیدات نرم و سخت و مصادیق آن که قدمتی طولانی در طول تاریخ دارد می‌تواند در حوزه مصون‌سازی و پیشگیری مؤثر باشد.

وی در ادامه به تشریح مواد قانونی حوزه پدافند غیرعامل پرداخت و خاطرنشان کرد: ماده 109 و بند پ ماده 106 قانون برنامه ششم توسعه کشور و نیز ماده 58 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور از جمله مواد قانونی است که دولت را مکلف نموده تا نسبت به رعایت اصول پدافند غیرعامل در مطالعه، طراحی و اجرای طرح‌های حساس و مهم و نیز تأسیسات زیربنایی و ساختمان‌های حساس و شریان‌های اصلی و حیاتی کشور و آموزش عموم مردم توسط دستگاه‌های اجرایی اقدام کنند.

مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت فکری در پایان با تأکید بر تهیه پیوست پدافند غیرعامل برای طرح‌های حساس و الزام به رعایت و اجرای آنها تصریح کرد: با توجه به تکالیف قانونی مبنی بر رعایت ملاحظات و الزامات پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی و ایمن‌سازی زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات سایبری، نظامی و .... مدیران بخش‌های مختلف می‌بایست در انعقاد قراردادها در حوزه‌ها و زیر ساخت‌های حیاتی و حساس از کمیته پدافند غیرعامل وزارت متبوع استعلام بگیرند.

در ابتدای این نشست سعید جابری انصاری مشاور معاون وزیر در امور استان‌ها و پدافند غیرعامل به تبیین موضوع پدافند غیر عامل و ضرورت پرداختن به مبانی این مسئله مهم در کشور به ویژه در دستگاه‌های اجرایی پرداخت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید