نمایش جزییات خبر
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳

اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی دختران در اولین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

در اولین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، هنرجویان هنرستان موسیقی دختران تهران با اجراهایی متنوع به روی صحنه رفتند.
اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی دختران در اولین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

به گزارش روابط عمومی هنرستان موسیقی دختران تهران، اجرای سومین حضور هنرستان در سالهای متمادی جشنواره که شامل  اجرای پنج گروه کلاسیک و ایرانی و یک سولو ویلنسل بود؛ در اولین شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با برنامه های متفاوتی از این هنرستان به پایان رسید.

بخش اول برنامه با اجرای گروه های ایرانی آغاز و اولین گروه، ارکستر ایرانی هنرجویان پایه یازدهم به رهبری "محمدرضا فیاض" بود که قطعات «پیش درآمد دشتی» به تنظیم و آهنگسازی رضا محجوبی و «کاروان» اثر ابوالحسن صبا، اجرا شد.

گروه بعدی ارکستر ایرانی هنرجویان پایه دهم به رهبری گلنوش صالحی بود که به اجرای قطعات «پرنیان » به آهنگسازی  فرامزر پایور و تنظیم کاوه حسینی و « رنگ چهارگاه » اثر رکن الدین مختاری پرداخت.

سپس ارکستر ایرانی هنرجویان پایه دوازدهم به سرپرستی "هیلا فیض پور" اجراشد که این گروه نیز «خاطرات رفته (قطعه ای برای عود و ارکستر)» ساخته بهزاد عبدی و «آفتاب نیمه شب » به آهنگسازی حسین بهروزنیا را اجرا نمودند.

بخش دوم اجراها مختص گروه های کلاسیک بود که با آنسامبل پنج نفره ابوا و زهی به سرپرستی "یاسمن کیمیاوی" آغاز شد. این گروه قطعات Cimarosa  کنسرتو  برای ابوا و سازهای زهی، Intruduzione: Larghetto ، Allegro، Siciliana، Allegro guisto را اجرا نمودند. در ادامه سولوی ویلنسل توسط هنرجوی پایه دوازدهم "پریا مولایی" به سرپرستی "کریم قربانی" با قطعه Gasper cassado اجرا شد.

در انتها، ارکستر کلاسیک به رهبری "سهراب کاشف" متشکل از هنرجویان مقطع یازدهم و دوازدهم، قطعاتی از اولین موومان سمفونی شماره 25 موزارت و سمفونی شماره 44 هایدن و همچنین سمفونی شماره 10 مندلسون را به عنوان آخرین برنامه اجرا نمودند.

یاد آور می شود،سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شد و هنرستان موسیقی دختران در اولین روز جشنواره، از ساعت 21:30 در حوزه هنری سوره تهران، واقع در خیابان سمیه به روی صحنه رفت و اختتامیه این دوره روز اول اسفند ماه خواهد بود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید