نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انتظار از جامعه اسلامی توجه ویژه به کتاب و کتابت مبتنی بر آگاهی بخشی است

احمدی با اشاره به اهمیت توجه به کتاب در جامعه اسلامی گفت: انتظار از جامعه اسلامی توجه ویژه به کتاب و کتابت مبتنی بر آگاهی بخشی است.
مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: انتظار از جامعه اسلامی توجه ویژه به کتاب و کتابت مبتنی بر آگاهی بخشی است

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد مهدی احمدی در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان یزد که با حضور آیت الله ناصری یزدی امام جمعه یزد، محمد علی طالبی استاندار یزد، مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و جمعی از مسئولان استانی در محل جدید نمایشگاه های بین المللی استان یزد برگزار شد با اشاره به تلاش های یک ساله برای پایتختی کتاب ایران گفت: ما معتقدیم در جامعه ای که معجزه آن کتاب است و قسم به قلم به عنوان آیه ای ویژه در آن یاد می شود، انتظار می رود، کتاب در متن زندگی انسان ها قرار گیرد و از عناصر سبک زندگی انسان ها باشد.

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جامعه شناسان معتقدند که انسان ها فطرتا اجتماعی هستند و و الگوی آن ها نیز مبتنی بر جامعه پذیری بوده و انتخاب الگو نیز فطری است لذا قرآن که پیامبر را اسوه حسنه معرفی می کند بر همین مبنا است.

وی افزود: انسان هایی می توانند الگوهای متعالی را انتخاب کنند که میزان آگاهی و معرفت بالایی داشته باشند.

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: منشا آگاهی کتاب و کتابت است و جامعه ای که رابطه منطقی با کتاب برقرار می کند جامعه آگاه است و طبیعتا در آن جامعه آسیب ها بسیار پایین است.

احمدی گفت: برای این که انسان ها بتوانند اسوه حسنه ای انتخاب کنند باید از افراد و الگوهایی انتخاب کنند که در تعالی زندگی آنها اثر داشته باشد و طبیعتا انسان های آگاه نیز به سراغ انسان هایی می روند که متعالی باشند.

وی بیان کرد: جامعه ایرانی که تامل در آن می شود، جامعه ای است که به لحاظ دینی و ملی، دارای تمدن و پیشینه تاریخی، مفاخر و علمای بزرگی است و از آن انتظار است که کتاب و کتابت در متن زندگی آنها قرار گیرد و کتاب به عنوان فضیلت و ارزش شناخته شود.

مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نمایشگاه های کتاب می تواند جریان سازی خوبی در استان ها ایجاد کند تا جامعه و محققان با تازه های کتاب آشنا شوند و این بهانه ای برای قرار گرفتن کتاب در متن زندگی است.

وی گفت: استان یزد با ماهیت استانی فرهنگی و استانی که زیست مومنانه در آن وجود دارد می تواند به عنوان ظرفیت والای فرهنگی باشد که بسیاری از برنامه ها و همایش ها در این استان برگزار شود.

 

 خبرنگار: زهرا غلامعلی‌زاده

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید