نمایش جزییات خبر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان اعلام کرد:
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴

برنامه های فرهنگی و هنری هفته زن در لاهیجان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان، برنامه های فرهنگی و هنری هفته زن در این شهرستان را اعلام کرد.
برنامه های فرهنگی و هنری هفته زن در لاهیجان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، نگار نادری رئیس اداره در خصوص برنامه های هفته زن گفت : طبق روال هرساله هفته زن و میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)از اهمیت ویژه ای برای هنرمندان این اداره برخوردار بوده وتاکنون ثابت شده است که حمایت از هنرمندان زن و بالابردن ظرفیت زنان جهت حضور در اجتماع و شناساندن چهره‌های فاخر از اهداف این اداره می باشد.

 در این راستا سومین نمایشگاه گروهی" رویش "که دو دوره آن در سال ۹۵ و ۹۶ توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد امسال با شروع به کار انجمن هنرهای تجسمی به این انجمن واگذار گردید و این نمایشگاه از تاریخ ۲۶ بهمن در گالری استاد محجوبی با مشارکت بانوان هنرمند برگزار می شود.

 نادری افزود:برنامه جشن "یاس سفید ؛ میلاد کوثر" در روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۵ در مکان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط انجمن قرآن و عترت برگزار خواهد شد .از دیگر برنامه های معرفی شده ، نشست نویسندگان زن با عنوان"در من زنی زمستان را بهار می کند" می باشد که در روز ۲۷ بهمن ساعت ۱۸ در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود .در این برنامه زنان نویسنده ازتجربیات خود سخن خواهند گفت و ۴ کتاب از  ۴ نویسنده زن با حضور پروانه محسنی آزاد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی از دیگر برنامه های این هفته را اجرای پرفورمنس با موضوع "مادر" توسط فاطمه علی پرست از هنرمندان بنام نمایش در سطح شهر و اجرای برنامه های هنری و فرهنگی در مدارس روستاها و حاشیه شهر اعلام کرد.

نادری در ادامه گفت: از دیگر برنامه ها اجرای نمایش قرنطینه به کارگردانی محمد علی صادق حسنی می باشد که در مورد زندگی زنانی است که تحت فشار اسیبهای اجتماعی در خانواده از هم پاشیده تلاش می کنند تا زندگی خود را احیا کنند . این نمایش از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ در سالن امفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان به روی صحنه می رود.

این مسئول افزود: دیدار با یک بانوی قرآنی و یک بانوی فعال اجتماعی و نیز هماهنگی جهت نشست بانوان قرآنی با امام جمعه شهرستان و بانوان کارگروه فرهنگی و هنری با فرماندار و همچنین نمایشگاه صنایع دستی در محوطه حیاط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌های پیش‌بینی شده و اجرایی در هفته گرامیداشت زن خواهد بود .

نادری در ادامه اضافه کرد: رئیس خانه داستان نجدی، خانه ترانه و انجمن قران و عترت  شهرستان لاهیجان و همچنین اکثریت اعضای هیئت امنای انجمن های فرهنگی و هنری توسط زنان هنرمند و فرهنگی اداره می‌شود.

 نادری در پایان آمادگی این اداره جهت همکاری در خصوص برنامه و فعالیت های حوزه زنان را اعلام کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید