نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳

پنجمین روز طرح نشاط در روستای عربی برگزار شد

پنجمین روز از جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی نشاط و امید با حضور بخشدار مرکزی و برخی از مسوولین دشتی و حضور پرشور مردم عربی در دبستان شهید اسسفندیار غریبی روستای عربی برگزار شد.
پنجمین روز طرح نشاط در روستای عربی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در پنجمین روز از جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی نشاط و امید که در دبستان شهید اسفندیار غریبی روستای عربی برگزار شد، گفت: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه روستاها و عشایر، شاهد پیشرفت‌هایی بوده‌ایم و حمایت‌ها از این بخش افزایش یافته است.

 حمید زارعی افزود: تغییر نگاه و تفکر هویت بخشی به روستائیان از دستاوردهای بزرگ انقلاب است که مردم روستا به این امر می بالند.

وی ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی نهادهای متعددی در راستای حمایت از روستاییان و عشایر کشور ایجاد شده‌اند که زاییده انقلاب و تفکر انقلابی هستند و نشان ‌دهنده توجه ویژه به این مناطق می‌ باشد.

زارعی تصریح کرد: از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در روستاها، می توان به آمار نسبتا صد درصدی برخورداری روستائیان از نعمت برق، گاز، آب، آب آشامیدنی و خطوط تلفن ثابت اشاره کرد. 

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب امکانات فرهنگی همچون سایر امکانات در کوچکترین روستاها هم راه پیدا کرد و امروزه اهتمام به امر فرهنگ و گسترش ایزار وسایل آن برای همگان روشن است.

زارعی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا زمینه حضور تمام استعدادهای موجود در شهرستان را برای برگزاری با کیفیت طرح نشاط در روستاها فراهم کنیم.

وی بیان کرد: ایجاد شور و نشاط و شعف و شادی در روستاییان، شناخت و پرورش افراد مستعد روستایی در رشته های مختلف فرهنگی و ورزشی مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره بود.

زارعی در پایان تأکید کرد: امیدواریم با تجربه ای که از برگزاری این جشنواره کسب کردیم و با آسیب شناسی آن، بتوانیم مکرر این جشنواره را به صورت گسترده تر برگزار کنیم.

بخشدار مرکزی دشتی نیز با تقدیر از برگزاری این برنامه اظهار کرد: امروز پس از گذشت ۴۰ سال شاهد شکوفایی انقلاب اسلامی و موفقیت روز افزون آن در عرصه‌های مختلف هستیم.

خدیجه ندرتی افزود: ملت ایران بار دیگر در راهیپمایی ۲۲ بهمن حماسه خلق کرده و با حضورشان سیلی محکمی به قاتلان شهید حاج قاسم سلیمانی خواهند زد.

برگزاری نمایشگاه کتاب سازی، جشنواره نان، شیرینی و غذاهای محلی، برش و توزیع رنگینک، مسابقه نقاشی، دارت، فریزبی، طناب کشی، پانتومیم، نقاشی روی صورت و اجرای موسیقی، نمایش طنز، سرود، دکلمه و شعر و اهدای جوایز به برندگان از جمله برنامه های این جشنواره بود.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: پنجمین روز طرح نشاط در روستای عربی برگزار شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید