نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴

دومین جشنواره نمایش های کوتاه آبادان از بوشهر آغاز شد

آیین افتتاحیه دومین جشنواره نمایش های کوتاه آبادان جهت نکوداشت زنده یاد علی غلامی چهره برجسته تئاتر بوشهر در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد.
دومین جشنواره نمایش های کوتاه آبادان از بوشهر آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، دبیر جشنواره در این آیین گفت: عشق و علاقه مهمترین فاکتور در فعالیت  هنری است که علی غلامی علاوه بر داشتن این دو مهم، ویژگی های برجسته دیگر نیز جهت موفقیت داشت و به نسل های آینده منتقل می کرد.

مهدی پرویش بیان داشت: تعامل هنرمندان باعث ارتقاء سطح فرهنگ و هنر در جامعه می شود که علی غلامی گام های ارزشمندی دز این راستا برداشت.

وی شاگردی زنده یاد علی غلامی را افتخاری بزرگ برای هنرمندان آبادانی دانست و افزود: بوشهری ها امانت دار مرد بزرگی باشید که در همه حوزه ها به عنوان یک شخصیت برجسته شناخته می شد.

جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر ضمن بیان خاطراتی از پیشکسوت تئاتر بوشهر، گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای چاپ کتاب در ارتباط با زندگی شخصی و حوزه هنری زنده یاد ارائه کرد. 

اجرای مراسم دمام زنی، تجلیل از اکبر سلمانی زمانی پیشکسوت هنر آبادان، خاطره گویی سیدرضا صافی و علیرضا میرشکاری از بوشهر و قاسم علی صیادی از آبادان، نوازندگی امیر چهرازی پیشکسوت موسیقی شهر آبادان، رونمایی از مجموعه نمایشنامه های زنده یاد علی غلامی با عنوان دوربین گلی و پخش کلیپ از زنده یاد دیگر برنامه ای این آیین بود.

گفتنی است دومین جشنواره نمایش های کوتاه آبادان با حضور 21 گروه از 23 تا 28 در آبادان برگزار خواهد شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: دومین جشنواره نمایش های کوتاه آبادان از بوشهر آغاز شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید