نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸

حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آئین گرامی‌داشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقر خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آئین گرامی‌داشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقر خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان حضور یافت.
حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آئین گرامی‌داشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقر خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان

در این آیین که با حضور "محمدرضا پورمحمدی" استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار شد، پورمحمدی با ادای احترام به روح پاک شهدای ارامنه، اظهار داشت: جامعه ارامنه تبریز و آذربایجان از گذشته‌های دور همواره یک جامعه صمیمی و همدل با بقیه مردم بوده و در همه مناسبت‌ها پابه‌پای هموطنان مسلمان خود در دفاع از کیان کشور تلاش کرده‌اند.

وی با اشاره به عوامل شکل‌گیری انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل قیام ملت ایران و شکل‌گیری انقلاب این بود که مردم ایران می‌خواستند سرنوشت کشورشان به دست خودشان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه اقشار و گروه‌های مختلف کشور، اعضای پیکره بزرگی به نام ایران هستیم، افزود: از نظر وحدت، همدلی و همراهی، هیچ گروهی در کشور اقلیت نیست و همه اعضای یک پیکر هستیم که باید همبستگی و انسجام خود را حفظ کنیم.

همچنین محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز لوح تقدیری را به عالیجناب گریگور چیفتچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان اهدا کرد که در متن این لوح آمده است: "پیامبران الهی  سرچـشمه‌ی حیات سرمدی هستند و هر آن کس که با معارف توحیدی دل بر بحر موّاج عشق و ارادت به ساحت مقدس این بزرگواران سپرده، گوهر درخشان زندگی را سفته و در سایه ی رحمت واسعه ی الهی زیسته است.

حق پرستان که شیفته مقام والا و شخصیت نورانی و آسمانی پیامبر مهربانی ها حضرت عیسی مسیح (ع) هستند، با بهره گیری از خوان گسترده معارف الهی و سیره ی ایشان گام در مسیر کسب معارف توحیدی نهاده اند .

بدینوسیله دهه مبارک فجر را به شما و هموطنان ارامنه تبریک عرض نموده و  یاد و خاطره شهدای گرانقدر ارامنه را گرامی میداریم. جان‌تان به نور ایمان فروزان و گامتان در راه تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی استوار باد."

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید