نمایش جزییات خبر
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۷

صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر: چراغ سینمای ایران خاموش شدنی نیست‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنوره فجر فرصتی برای تبادل نظر و نقد کردن است، گفت: امروز روز پایان ده روزه سینمای فجر است در حالی که چراغ سینما خاموش شدنی نیست، از این رو از همه کسانی که این چراغ را روشن و روشن‌تر می‌کنند تشکر می‌کنم.
صالحی در آیین پایانی سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر: چراغ سینمای ایران خاموش شدنی نیست‌

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی با بیان اینکه سینما شاید نتواند دنیا را تغییر دهد اما می تواند دریچه گفت و گو را باز کند، اظهار داشت: امروز بیش از هر زمانی به گفت‌وگو نیازمندیم، در این روزها با زبان سینما باهم بودیم و با هم گفت‌وگو کردیم.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم فجر در این ده روز برای همگان لحظاتی به یاد ماندنی بوده است، جشنواره فجر فرصت یگانه‌ای برای گفت‌و‌گو‌های وسیع اجتماعی است، از سوی دیگر دوربین سینما ظرفیت ویژه‌ای را برای دیدن، دور دیدن و عمیق دیدن دارد و ما چقدر به این نگاه‌ها و زاویه دیدهای تازه و همچنین چشم اندازه‌های تازه نیاز داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ایران و انسان به این نگاه‌ها و به این چشم‌اندازها نیازهای جدی‌تر داشته و دارد، جشنواره فیلم فجر فرصتی برای دیدن، تبادل و نقد بوده و هست.

صالحی یادآور شد: سینما عشق مردم جهان و ایران است، جشنواره فیلم فجر جشن مردم و سینماگرها است، در این جشنواره میزبان و میهمان یکی هستند، سینماگران و مردم هر دو در تکاپوی این هستند که این میهمانی و این رویداد باشکوه برگزار شود.

وی در پایان افزود: امروز روز پایان ده روزه‌ی سینما فجر است، اما چراغ سینما خاموش نشدنی است، از همه کسانی که این چراغ را روشن و روشن‌تر می‌کنند تشکر می‌کنم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید