نمایش جزییات خبر
جشنواره شانزدهم میزبان چهار گروه و پنج خواننده؛
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۲۸

سازهای جشنواره موسیقی فجر عصر پنجشنبه کوک می شوند

رییس انجمن موسیقی و دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر استان فارس از اعلام گروه های شرکت کننده در این جشنواره خبر داد و گفت: به میمنت پیروزی انقلاب اسلامی این جشنواره با حضور چهار گروه و پنج خواننده در سالن های تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، تالار احسان و مخابرات برگزار می شود.
شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس میزبان چهارگروه و پنج خواننده؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، هدایت رضایی گفت: جدول اجرایی جشنواره موسیقی استان فارس که همزمان با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود، منتشر شد.

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فارس افزود: انجمن موسیقی استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر امسال را از 24 تا 30 بهمن ماه جاری به میمنت پیروزی انقلاب اسلامی با حضور چهار گروه و پنج خواننده در سالن های تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، تالار احسان و مخابرات برگزار می کند.

رضایی با اشاره به اینکه اکنون که صفحات کتاب شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر را ورق می زنیم، بخشی از تلاش های هنرمندان موسیقی کشور و دست اندکاران جشنواره را به نظاره خواهیم نشست. جشنواره موسیقی فجر به عنوان بزرگترین رخداد موسیقایی، فرصت مغتنمی است برای بیان احساسات و عواطف لطیف انسانی، فرصتی برای بیان اوج ها و فرودهایی که مردمان ایران زمین در کنار هم تجربه می کنند. و فرصتی است برای دعوت از سایر ملل تا با ابزار هنر و موسیقی به زبان مشترک با یکدیگر برسند.

رییس انجمن موسیقی فارس افزود: این جشنواره با هدف به عرصه آوردن هنر هنرمندان موسیقی در برابر نگاه هوشمندانه مردم و فراهم کردن زمینه ارتقا موسیقی برگزار می شود. جشنواره ای که با دعوت از هنرمندان داخلی و خارجی به دنبال پیوند فرهنگی و گسترش ارتباطات بین المللی است تا بتواند بیش از گذشته در معرفی موسیقی ایرانی و موسیقی دانان ارزشمند کشور گام بردارد.

رضایی تاکید کرد: جشنواره شانزدهم در حالی برگزار می شود که شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سانحه هوایی جانگداز جان باختن هموطنان عزیزمان، داغ عمیقی بر دل تمام ایرانیان وارد کرد. هنرمندان و تمام دست اندکاران اجرای این رویداد نیز با قلبی پر درد، اما گام هایی مصمم تر از گذشته و با تلاشی بی دریغ در برپایی جشنواره قدم برداشتند تا بتوانند از طریق صدای هنر و موسیقی، پیام صلح و آزادیخواهی جامعه ایرانی را به گوش سایر ملل برسانند و مردم را به احساس زندگی عادی برگردانند.

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فارس  گفت: فرصت را مغتنم می‌شمارم و از تلاش‌های مدیریت و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، و همکارانم در دبیرخانه و ستاد اجرایی و پشتیبانی جشنواره قدردانی می نمایم.

هدایت رضایی ‌دبیر جشنواره موسیقی فجر استان فارس و رییس انجمن موسیقی استان فارس گفت : ساعت ۲۱ روز پنج شنبه ۲۴ بهمن گروه ارکستر ملی سالار عقیلی در تالار حافظ به روی صحنه می روند و جمعه ۲۵ بهمن علی یاسینی در ساعت ۱۸ و ۲۱ در تالار حافظ هنرمندان و علاقمندان حوزه موسیقی را به وجد خواهد آورد.

دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس ادامه داد : شنبه ۲۶ بهمن ، پازل ساعت ۱۸ و ۲۱  در تالار حافظ شیراز اجرا می کنند و یکشنبه ۲۷ بهمن ماه هوروش در ساعت ۱۸ و ۲۱ مخاطبین موسیقی را به سالن خواهند کشاند.

هدایت رضایی گفت : دوشنبه ۲۸ بهمن گروه بین المللی اتریش ، ساعت ۲۱ در تالار احسان و گروه سه تار نوازان پیرمرادی ساعت ۲۰ در تالار مخابرات اجرا می کنند.

رییس انجمن موسیقی استان فارس اظهار کرد: سه شنبه ۲۹ بهمن ماه آرون افشار در سانس ۱۸ و ۲۱ در تالار حافظ حضور دارد و گروه محلی قشقایی یاغلیق ساعت ۲۱ در تالار احسان اجرا می کند و چهارشنبه ۳۰ بهمن امیرعباس گلاب خواننده سرشناس کشورمان در سانس ۱۸ و ۲۱ برای علاقمندان به حوزه موسیقی اجرا خواهد داشت.

جهت خرید بلیط
علی یاسینی www.aradconcert.com
پازل ،هوروش ،ارون افشار،امیرعباس گلاب
Www.iranconcert.com
گروه بین المللی اتریشی،گروه ۳تارنوازی پیرمرادی
Www.farhangtic.ir
گروه محلی قشقایی یاغلیق
Www.avatic.ir

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید