نمایش جزییات خبر
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۴

مطبوعات و رسانه‌های محلی استحکام بخش پایه‌های توسعه استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در دیدار با مدیر مسئولان هفته نامه بامداد لرستان و سیمره، گفت: مطبوعات و رسانه‌های محلی استحکام بخش پایه‌های توسعه استان هستند.
مطبوعات و رسانه‌های محلی استحکام بخش پایه‌های توسعه استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی، مدیر کل، صبح دوشنبه بیست و یکم بهمن ماه به همراه معاونین فرهنگی و هنری و مسئول روابط عمومی این اداره کل با حضور در دفتر هفته نامه های بامداد لرستان و سیمره، با مدیران مسئول این دو نشریه دیدار و به بحث و گفتگو پرداخت.

وی در جریان حضور در دفتر نشریه بامداد لرستان، گفت: نشریات و رسانه های محلی استحکام بخش پایه های توسعه استان هستند و حمایت از فعالان این عرصه از مهمترین وظایف ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تصریح کرد: آگاهی بخشی مهمترین وظیفه مطبوعات و رسانه‌هاست و نشریات محلی استان باید با تکیه بر علم و تجربه، ضمن ارتقاء سطح کیفی خود، یاریگر مسئولان استان در راستای توسعه همه جانبه باشند.

عزت الله چنگایی، مدیر مسئول هفته نامه بامداد لرستان نیز در این دیدار، گفت: ساختارمند نبودن نظام صدور مجوز برای مطبوعات، یکی از مهمترین چالش‌های این حوزه است که می توان با اصلاح آن موجبات ارتقاء سطح کیفی نشریات و مطبوعات محلی را فراهم آورند.

فتایی همچنین در دیدار با کیانوش رستمی، مدیر مسئول هفته نامه سیمره ضمن تاکید بر لزوم افزایش سواد رسانه‌ای در سطح استان، گفت: مطبوعات و کتاب اصلی‌ترین ارکان  فعالیت‌های فرهنگی هستند و خوشبختانه استان لرستان در هر دو حوزه از ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: یکی از بهترین راهکارهای بهبود ساختار صدور مجوز، استعلام از استان هاست می تواند پیامدهای بهتری را به دنبال داشته باشد.

مدیر مسئول هفته نامه سیمره نیز در این دیدار ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته در جهت حمایت از نشریات و مطبوعات محلی استان، گفت: ساماندهی توزیع آگهی در بین نشریات، اصلی ترین راهکار حمایتی در حوزه نشریات و مطبوعات محلی است و نیاز است دستگاه‌های اجرایی استان برای چاپ آگهی‌های خود، روند قانونی را رعایت کنند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید