نمایش جزییات خبر
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷

پایتختی کتاب توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی

روح ا... منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس موفقیت دو شهر شیراز و اوز و روستای علویه جهرم در جشنواره های ملی کتاب محور را تبریک گفت و اظهارداشت: این موفقیت نشان دهنده توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.
پایتختی کتاب توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، وی با اشاره به اینکه عزم مسئولان و مردم برای ترویج کتابخوانی در شهر شیراز بیشتر خواهد شد، افزود: امیدوارم با کسب عنوان پایتختی کتاب برای شهر شیراز، شاهد گسترش برنامه های ترویجی کتابخوانی و بهبود فضاهای کتابخانهای در این شهر باشیم.

مدیرکل کتابخانههای عمومی استان فارس همچنین با اشاره به اینکه اوز یک بار دیگر عنوان شهر خلاق ادبی را از آن خود کرد، گفت: همدلی مردمی، حمایت خیرین و تلاشهای کتابخانههای عمومی و انجمنها در اوز، سبب شد تا دیگر بار عنوانی افتخارآمیز نصیب این شهر درخشان در حوزه فرهنگ و کتاب شود؛ مردم شهر اوز به واقع دوستدار کتاب و خلاق در ترویج کتابخوانی هستند.

منوچهری همچنین ضمن قدردانی از تلاشهای کتابدار کتابخانه عمومی روستای علویه جهرم، گفت: امسال نیز استان فارس در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» سهمی برجسته داشت و روستای علویه شهرستان جهرم در میان ده روستای برتر قرار گرفت.

او با بیان اینکه دو روستای «اکبرآباد» پاسارگاد و «شهرک غدیر» داراب نیز امسال جزو بیست روستای برتر بودند، گفت: این عنوان بیش از هر چیز حاصل خدمات کتابخانه عمومی به عنوان تنها پایگاه فرهنگی این سه روستا و تلاش بانوان کتابداری است که کتابخانه را به خارج از دیوارهای کتابخانه برده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: پایتختی کتاب توانمندی فارس در حوزه فرهنگ و کتابخوانی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید