نمایش جزییات خبر
احمدی‌زاده:
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۰۴

طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جمع خبرنگاران و آیینی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد و «شیراز»، به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی گردید؛ طرح پایتخت کتاب ایران را حرکتی نوین، خودجوش و خلاق برای احیای مطالعه کتاب و کتابخوانی دانست و حمایت های استاندار فارس را در این کسب افتخار شایان توجه اعلام داشت.
طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی
   

سید احمد احمدی‌زاده با اشاره به اینکه شیراز نام شهری در استان فارس می‌باشد که در سرتاسر آن می‌توان پیوند تاریخ و فرهنگ و هنر را به تماشا نشست، گفت: نام این شهر با نام شعرای بزرگ ایران همچون سعدی و حافظ گره خورده و در دوران پیشین نیز عنوان پایتخت سرزمین کهن ایران را به خود اختصاص داده و روز به روز رونق یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: شیراز پر افتخار، جلوه‌گاه با شکوه خداوندی و مرکز تلألو انوار الهی فرزندان موسی بن جعفر (ع) است. شیراز شهر راز و نیاز، شهر عشق و هنر، مهد اندیشه‌های عارفانه و عاشقانه است. شهر شعر و ادب شهری در جنوب غربی ایران که برای ایرانیان نماد فرهنگ و هنر و برای گردشگران خارجی شهری نام آشناست.

طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی

احمدی‌زاده گفت: طرح پایتخت کتاب ایران به عنوان حرکتی نوین و مؤثر و خودجوش و خلاق برای احیای مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی محسوب می‌گردد و این افتخار که نصیب شیراز گشته است؛ نشان از همت بلند اهالی فرهنگ، ادب، دوست‌داران و مروجین کتاب و مسئولان فرهنگی شیراز و استان است و امیدواریم تا باعث آشتی بیش از پیش مطالعه در نسل امروز و کسب علم و دانش و هنر گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه فراهم کردن زمینه مطالعه برای تک‌تک افراد جامعه و افزایش دانش و معلومات عمومی مردم از طریق ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از اهداف اجرای پایتخت کتاب ایران بوده، اظهار داشت: دانایی‌محوری و توسعه فرهنگ کتابخوانی بایستی مهمترین هدف چشم‌انداز آینده و حال کشور باشد.

احمدی‌زاده خاطر نشان کرد: با وجود گسترش و رواج تکنولوژی و رسانه‌های ارتباطی مختلف، کتاب به عنوان اصلی‌ترین ابزار انتقال اطلاعات همچنان جایگاه ویژه‌ای دارد و تاکید بر ضرورت مطالعه، بهترین راه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و با توجه به اینکه کتاب ریشه همه تحولات خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است، بیان ضرورت مطالعه بهترین راه برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و در میان کسانی است که به ضرورت مطالعه پی نبرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: فارس دارای سرمایه‌های بزرگ ادبی و فرهنگی در همه بخش‌هاست که توانسته در سطح ملی و بین‌المللی با رویکردهای فرهنگی، ادبی و هنری بدرخشند و امروز همه باید برای شناساندن این سرمایه‌های بزرگ به فرزندان تلاش کرده و فرهنگ غنی و ملی خود را به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

احمدی‌زاده در پایان با ابراز خوشنودی از همراهی و همفکری همه دست‌اندرکاران و مسئولان ارشد استان و شیراز با بیان اینکه در این امر مهم همه نهادها و مراکزی فرهنگی، مردم کتاب دوست و شهروندان و فرهنگیان سهیم بوده‌اند، گفت: با سپاس و تقدیر از تمام کسانی که به هر نوعی در این کسب افتخار مشارکت و هم‌اندیشی داشته‌اند، کمال تشکر را داشته و از خدای مهربان توفیق روز افزون‌شان را خواهانم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: طرح پایتخت کتاب جریانی خلاق برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید