نمایش جزییات خبر
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴

انجمن مد و لباس استان ایلام با چهارمین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی رونق می گیرد

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: چهارمین دوره استانی نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی و صد و هشتمین دوره کشوری این نمایشگاه در استان ایلام برگزار می‌شود.
انجمن مد و لباس استان ایلام با چهارمین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی رونق می گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، عبدالحسین رحمتی اظهار کرد: این نمایشگاه به عنوان یکصد و هشتمین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی کشور ششم تا دوازدهم اسفندماه امسال در مرکز این استان برگزار می‌شود.

وی بخش‌های نمایشگاه را شامل لباس بومی، محلی (زنانه و مردانه)، عفاف و حجاب، لباس اجتماع، پارچه‌سازی و هنرهای دستی شامل گلیم و جاجیم عنوان کرد.

وی اظهار کرد: فراخوان این برنامه هنری اعلام شده است و طراحان لباس می‌توانند آثار خود را از ۲۰ تا ۳۰ بهمن‌ماه به انجمن مد و لباس استان واقع در مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی استان ایلام تحویل دهند.

وی با اشاره به ثبت هفتمین انجمن هنری ایلام به نام مد و لباس در سال جاری، گفت: این انجمن با هدف حفظ و توجه به مد و لباس بومی محلی و ایرانی اسلامی در راستای سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین با هدف برنامه‌ریزی، همکاری و هماهنگی بین فعالان مد و لباس و متولیان استانی شکل گرفته است.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های علمی به منظور ارتقای سطح علمی طراحان مد و لباس، برگزاری جشنواره‌های مد و لباس در استان و در بخش‌های تخصصی، اقوام، حجاب و عفاف، تلاش در راستای جمع‌آوری طرح‌ها و آثار تولید شده استان در گذشته که دارای ارزش معنوی و هنری بودند را از دیگر اهداف تشکیل این انجمن اعلام کرد.

به گفته رحمتی، همچنین با تشکیل این انجمن بانک اطلاعاتی فعالان مد و لباس استان نیز راه‌اندازی خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید