نمایش جزییات خبر
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۰۱

بنه گز بوشهر به عنوان یکی از 10 روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور معرفی شد

روستای بنه گز تنگستان استان بوشهر به عنوان یکی از 10 روستای برگزیده ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور معرفی شد.
بنه گز بوشهر به عنوان یکی از 10 روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور معرفی شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر با اعلام این خبر افزود: در آیینی که با مسئولین کشوری و اصحاب قلم و فرهنگ در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد روستای بنه گز تنگستان استان بوشهر به عنوان یکی از 10 روستای برگزیده ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور معرفی شد.

فاطمه کرمپور بیان کرد: ۱۴۱۹ روستا و منطقه عشایری از سراسر کشور برنامه های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند که در مرحله اول ۱۲۶ روستا و در مرحله دوم ۶۰ روستا و منطقه عشایری توسط هیئت داوران به مرحله نهایی راه یافتند.

وی افزود:  بالغ بر ۱۰۰ روستا از استان بوشهر طرح ها و ایده هایی را جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دبیرخانه ششمین دوره از جشنواره ارسال کرده بودند.

کرمپور با اشاره به اینکه روستای بنه گز برای نخستین بار در این جشنواره شرکت کرده بود، افزود: این یک فرصت مناسب و ارزشمند برای روستا است تا در این راستا بیشترین بهره را از کسب این عنوان ببرد.

وی عنوان داشت: کلثوم عالی پور به عنوان مسئول و احمد جهان آرا دهیار روستا در طرح ارائه شده به دبیرخانه جشنواره مشارکت داشتند. 

گفتنی است روستاهای گورک سادات و بنه گز تنگستان و روستای مل گل دشتی از استان بوشهر در مرحله نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب حضور داشتند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: بنه گز بوشهر به عنوان یکی از 10 روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور معرفی شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید