نمایش جزییات خبر
شهردار شیراز عنوان کرد:
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۰۹

تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز، از مهمترین طرح های سال آینده است

اسکندرپور، تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز را از مهمترین طرح های سال آینده دانست و گفت: زمین کتابخانه مرکزی شیراز که سال ها مورد مناقشه دستگاه ها بود، بالاخره توسط شهرداری تعیین تکلیف شده و به زودی کلنگ آن به زمین می خورد.
تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز، از مهمترین طرح های سال آینده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به نقل از شبستان؛ «حیدر اسکندرپور»، در حاشیه آیین پایانی ششمین دوره جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران ضمن تبریک به شهروندان، این عنوان را حاصل هم افزایی و خرد جمعی همه دستگاه های فرهنگی و فعالان حوزه کتاب دانست و به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی مرداد ماه سال جاری با هدف تشریک مساعی سازمان فرهنگی شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره کل کتابخانه های عمومی فارس ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس و موسسات مردن نهاد در فرهنگسرای کتاب شهرداری شیراز راه اندازی شد که توانست با انجام حداقل 57 فعالیت و برنامه جدی حضوری قدرتمند در ششمین جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران داشته باشیم.

شهردار شیراز افزود: شیراز در سه دوره دیگر نیز در جمع پنج شهر فینالیست حضور داشت اما برنامه ریزی جدی و فعالیت های گسترده موجب شد امسال شیراز از میان بیش از 180 شهر در رقابت نهایی با شهرهای بم، شهرری، رفسنجان و اِوز پایتخت کتاب ایران شود.

وی، تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز را از مهمترین طرح های سال آینده دانست و خاطرنشان کرد: زمین کتابخانه مرکزی شیراز که سال ها مورد مناقشه دستگاه ها بود، بالاخره توسط شهرداری تعیین تکلیف شده و به زودی کلنگ آن به زمین می خورد.

وی با اشاره به راه اندازی کتابخانه کودک در مدارس مناطق کم برخوردار در قالب طرح «شکوفه های کتاب» و تصویب اختصاص یک میلیارد ریال بن خرید کتاب به کودکان کار و بدسرپرست و کم برخوردار، ادامه داد: ایجاد سرای یار مهربان با میز امانت کتاب در 2 پایانه مسافربری درون شهری شیراز و همچنین چهار سرای فرهنگ مهربانی به منظور جمع اوری و توزیع کتاب توسط خیرین شیرازی نیز از ابتکارات شیراز در ترویج کتابخوانی بوده است.

اسکندرپور یادآور شد: 10 شبکه دوستدار کتاب در صنوف و اقشار مختلف شهروندان همچون نابینایان، کافه ها و رستوران ها، سالمندان، کودکان، مادران، پاکبانان و باغبانان، صنعتگران و بازرگانان، آتش نشانان، نامه رسانان و ... با بیش از 15 عنوان برنامه در شیراز فعالیت می کند

شهردار پایتخت کتاب ایران تاکید کرد: استفاده از ظرفیت کتاب و ادبیات در توسعه گردشگری از راهبردهای اساسی شهر شیراز بوده و بر این اساس هشت عنوان رویداد در این عرصه در سایت های تاریخی و گردشگری شیراز اجرا شد.

اسکندرپور به برنامه ریزی برای کسب عنوان پایتخت کتاب جهان نیز اشاره و تصریح کرد: حمایت از برگزاری رویدادهای بین المللی همچون دویستمین سالگرد تالیف دیوان شرقی و غربی گوته و هفته فرهنگی آلمان در شیراز، همایش بین المللی یادروز حافظ و سعدی، اولین جشنواره ملی سینما و ادبیات، دوسالانه جایزه داستان شیراز و شب شعر ملی شیراز اتفاقاتی بود که با نگاه ملی و جهانی در شیراز برگزار شد.

وی گفت: در سال 1399 بیش از 35 طرح مهم در حوزه کتاب و کتابخوانی ارائه شده است که تا پایان این سال اجرایی می شود.

عنوان ششمین پایتخت کتاب ایران را کسب و «حیدر اسکندرپور»، شهردار شیراز به نمایندگی از شهروندان این شهر، نشان پایتختی کتاب را دریافت کرد.

در حالی که پیش از این اهواز، نیشابور، بوشهر، کاشان و یزد پنج پایتخت کتاب ایران در سال های گذشته بودند، شیراز اولین کلانشهری است که توانست این عنوان را از آن خود کند و در سال ۲۰۲۰ میلادی و ۱۳۹۹ هجری خورشیدی پایتخت کتاب ایران خواهد بود

پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: شهردار شیراز عنوان کرد: تصویب احداث باغ کتاب در شورای اسلامی شهر شیراز، از مهمترین طرح های سال آینده است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید