نمایش جزییات خبر
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۰۳

حمایت از هنرمندان اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: حمایت از هنرمندان تمام حوزه های فرهنگی و هنری یکی از اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر است.
حمایت از هنرمندان اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی فرهنگ و هنر در جامعه، همواره از هنرمندان تمام حوزه های فرهنگی و هنری استان حمایت کرده است.

وی بیان داشت: این اداره کل در چارچوب قانون از اجرا و برگزاری برنامه های همه هنرمندان هم استانی بصورت ویژه حمایت کرده و هیچ گونه مخالفتی با فعالیت آنها انجام نداده است.

کرمپور با اشاره به اینکه از ابتدای نیمه دوم سال جاری تاکنون ۱۴۲ اجرای کنسرت در بوشهر برگزار شده است، عنوان کرد: تا به امروز ۴۶ مجوز اجرای گروههای موسیقی در استان صادر شده که از این شمار ۲۱ کنسرت در بخش موسیقی پاپ، پنج کنسرت موسیقی سنتی و ۱۸ کنسرت موسیقی محلی بوده است.

وی افزود: اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر مخالف اجرای گروه لیان در بوشهر نیست زیرا اگر این مخالفت صحت داشت هیچ گونه دریافت استعلام از اداره اماکن صورت نمی گرفت.

کرمپور اظهار داشت: در چند ماه اخیر حوادث تلخ زیادی در کشور اتفاق افتاده که این حوادث منجر به لغو و یا تاخیر در برگزاری کنسرتها و برنامه های فرهنگی و هنری شاد کشور و استان شد که مخالفت با برگزاری کنسرت گروه لیان نیز به همین دلیل رقم خورده و مخالفتی با اجرای آن وجود ندارد و اکنون روند صدور مجوز اجرا برای این گروه در تاریخی دیگر در حال طی شدن است.

وی تصریح کرد: اجرای کنسرت های شهرام ناظری در بوشهر و گروه موسیقی حمید هیراد در کنگان و گناوه به دلیل شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی و دیگر اتفاقات تلخ از جمله این برنامه ها است.

کرمپور اضافه کرد: کنسرت‏ گروه پاپ علی یاسینی در برازجان و گناوه به دلیل چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی به زمان دیگری موکول و برنامه بابک جهانبخش نیز به دلیل روز انتخابات از یکم و دوم اسفندماه به ۱۰ اسفند تغییر پیدا کرد.

وی ادامه داد: اجرای گروه پاپ ماکان بند در ۲۶ و ۲۷ آبان به دلیل همزمانی با حوادث این ماه به زمان دیگر و کنسرت گروه پاپ مهدی جهانی به درخواست موسسه متولی برگزاری لغو شد.

کرمپور در بخش دیگر از سخنان خود از فعالیت سینما عالیشهر خبر داد و افزود: مجوز تبدیل مجتمع فرهنگی عالیشهر به سینما اخذ شده و با تکمیل تجهیزات لازم بزودی فیلم های روز سینمای در آن منطقه از شهر بوشهر اکران می شود.

وی یادآور شد: 8 شهر از استان برنامه های فرهنگی و هنری خود را به دبیرخانه ششمین جشنواره پایتخت کتاب ایران ارسال کرده بودند که پنج شهر برازجان، گناوه، خورموج، کنگان و کاکی موفق به حضور در مرحله نهایی جشنواره شدند.

کرمپور بیان داشت: اکران فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از 15 در سینما شهید آوینی بوشهر آغاز شده که 13 فیلم از بخش اصلی جشنواره و 5 فیلم در جشن سیمرغ و پروانه ها به نمایش گذاشته می شود.

وی عنوان کرد: جشنواره فیلم فجر مهمترین رویداد سینمایی کشور است که برای پنجمین سال در بوشهر در خال برگزاری می باشد.

کرمپور اظهار داشت: بالغ بر ۱۰۰ روستا از استان بوشهر طرح ها و ایده هایی حود را جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به دبیرخانه ششمین دوره از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور ارسال کردند که روستاهای گورک سادات و بنه گز تنگستان و روستای مل گل دشتی از استان بوشهر در مرحله نهایی حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز در آیینی پایتخت کتاب ایران و 10 روستای برگزیده روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور معرفی می شود که امید است این عناوین به نمایندگان استان تعلق گیرد.

کرمپور بیان داشت: به مناسبت ۱۶ اسفند روز قرآنی بوشهر در ۱۶ اسفند، ۳۰ برنامه متنوع فرهنگی و هنری از جمله نمایشگاه کتب تخصصی، معرفی افراد شاخص قرآنی ادارات، تجلیل از فعالان قرآنی، شناسایی صنوف قرآنی اعم از کارگران، کارمندان و یا پزشکان قرآنی اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: نمایش «در دهانم حرف بزن» به کارگردانی عبدالزهرا محمودی در بخش صحنه ای رقابتی، «کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین» به کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی بخش صحنه ای غیر رقابتی، «باغبان مرگ» به کارگردانی مجتبی حیدری بخش صحنه‌ای (به علاوه فجر) و «قهرمان کیست» به کارگردانی مارال ایزدبخش در بخش خیابانی سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند که امیدواریم شاهد موفقیت هنرمندان استان در این رویداد باشیم.

کرمپور تصریح کرد: تا پایان مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره مطبوعات استان بوشهر ۴۰۷ اثر به دبیرخانه رسیده که هم اکنون در مرحله داوری می باشد و آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نیمه دوم اسفندماه سال جاری با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۵ اثر از ۷۵ کشور مختلف به نخستین جشنواره ملی آنلاین پویانمایی ارسال شده است، افزود: این جشنواره از ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری با همکاری سازمان فرهنگی ورزس شهرداری بندر بوشهر و انجمن سینمای جوانان استان در بوشهر برگزار می شود.

کرمپور بیان کرد: جشنواره ملی فیلم کوتاه آیات به عنوان بزرگ ترین جشنواره قرآنی و دینی در ۴ بخش کوتاه، مستند، انیمیشن و نماهنگ فروردین سال آینده در بوشهر برگزار می شود.

وی افزود: جشنواره تجسمی خلیج فارس و جشنواره ملی داستان نویسی رضوی از برنامه های شاخص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال جاری است

کرمپور عنوان داشت: با توجه به عملکرد مثبت استان بوشهر در برگزاری جشنواره ملی مشاعره رضوی، از سال آینده بوشهر میزبان داستان نویسان سراسر کشور در جشنواره ملی داستان نویسی رضوی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نحوه برگزاری جشنواره و انتشار فراخوان تا پایان سال جاری به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پایان سخنان خود به اعضاء جدید هیئت منصفه مطبوعات استان اشاره کرد و افزود: رضا معتمد، مجید اجرایی، جهانشیریاراحمدی، محمدرضا احمدی فر، بهرام فرهمند صابر، علی پورداوود، حبیب قاسمی، نعمت الله عظیمی فر، عباس نامدارزاده، عباس قاسمی منش، محمدرضا بحرانی، محسن صحرانورد و جعفر جعفری با یاد کردن سوگندنامه در دستگاه قضا احکام خود را برای مدت ۲ سال معرفی شدند.

در ادامه خبرنگاران سوالاتی را در ارتباط با مسائل فرهنگ و هنر مطرح کردند که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوعات پاسخ داد.

محمد حسین زندویان معاون هنری و سینمایی و ابراهیم کامران رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل گزارش مختصری از برگزاری جشنواره فیلم و موسیقی فجر و روز قرآنی بوشهر در استان بیان نمودند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: حمایت از هنرمندان اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید