نمایش جزییات خبر
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: واکنش مردم جهان به ترور مظلومانه قاسم سلیمانی، حقانیت وی را اثبات و قدرت نظامی و رسانه ای امریکا را به هم ریخت

محمد خُدادی با اشاره به اقدام ناجوانمردانه آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و واکنش جهانی به این ترور دولتی، گفت: مردم سراسر جهان با واکنش بی‌نظیر و میلیونی خود پاسخ شگفت انگیزی به اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی دادند و اثبات کردند قدرت نظامی و رسانه‌ای نمی‌تواند باور مردم به حقانیت و مظلومیت این سردار شهید را تغییر دهد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: واکنش مردم جهان به ترور مظلومانه  قاسم سلیمانی، حقانیت وی  را اثبات و قدرت نظامی و رسانه ای امریکا را به هم ریخت

به گزارش روابط‌عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خدادی در دیدار با ناصر قندیل سردبیر روزنامه «البناء» لبنان و سرکیس نعوم، روزنامه‌نگار مشهور لبنانی، ضمن تاکید بر توسعه تعاملات رسانه‌ای دوکشور به‌منظور ایجاد درک متقابل در شرایط حساس و پیچیده امروز جهان گفت: اگر در گذشته جریان اخبار و اطلاعات حول یک موضوع مشخص و درباره یک کشور یا یک منطقه خاص صورت می‌گرفت در حال حاضر شرایط بین‌المللی به‌گونه‌ای از ثبات و آرامش خارج شده است که کسی نمی‌داند در این لحظه چه رویدادی و در چه منطقه‌ای از دنیا در حال وقوع است و این بیشتر ناشی از عملکرد منفی ایالات متحده و هم‌دستان ستیزه‌جو و مستکبرش در جهان و منطقه است.
وی در همین زمینه افزود: در حال حاضر به واسطه تحولات ایجادشده در حوزه فن آوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی، اخبار رویدادها به سرعت از طریق منابع غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی به گردش در می‌آید و در این میان نقش مردم نیز حائز اهمیت بسیاری است.
خدادی در رابطه با اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و واکنش پرشور مردم به آن خاطرنشان کرد: مردم سراسر جهان با واکنش بی‌نظیر و میلیونی خود پاسخ شگفت انگیزی به اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی دادند و اثبات کردند قدرت نظامی و رسانه‌ای نمی‌تواند باور مردم به حقانیت و مظلومیت این سردار شهید را تغییر دهد.
معاون مطبوعاتی با تاکید براینکه ایران هیچگاه شروع‌کننده درگیری‌ها نبوده و همواره به صلح و ثبات منطقه کمک کرده است، تصریح کرد: در دوران پس از انقلاب ما درگیر جنگ شدیم و موشک خوردیم بعد خودمان اقدام به ساخت موشک کردیم؛ به عبارتی در مقابله با دشمن، آموختیم که روی پای خود بایستیم.
وی افزود: در طول چهار دهه گذشته و با توجه به نا امنی در منطقه، جمهوری اسلامی ظرفیت ضد تروریستی خود را برای مقابله با جریاناتی چون داعش تقویت کرد و برای ثبات منطقه به کار برد. تجربیاتی را که ما از عملیات‌های دفاعی به‌دست آوردیم دیگران از طریق مانورهای نظامی کسب کردند. امروز هم با همه توان برای آرامش و امنیت ایران و منطقه در کنار ملت‌ها هستیم.

بر اساس این گزارش، دو روزنامه‌نگار برجسته لبنانی نیز در این دیدار، ضمن انتقاد از اقدامات خصمانه آمریکا و اسرائیل در منطقه، بر نقش تعیین‌کننده ایران در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید و اقدامات جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم قدردانی کردند.
سرکیس نعوم با تمجید از عملکرد ایران در منطقه گفت: ایران همواره با مسائل بسیاری رو به رو بوده و خواهد بود اما قدرت شما در فائق آمدن به مسائل و مشکلات، ستودنی است.
وی تصریح کرد: شکستن تحریم‌ها و جایگاه رفیعی که هم‌اکنون ایران در منطقه و جهان پیدا کرده، بسیار مطلوب و روحیه بخش است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید