نمایش جزییات خبر
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶

نوجوان دیری نفر اول جشنواره مشاعره دانش آموزی رضوی شد

امیرعلی عابدی از شهرستان دیر پس از رقابت با 36 نفر عنوان نفر اول دهمین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی رضوی را کسب کرد.
نوجوان دیری نفر اول جشنواره مشاعره دانش آموزی رضوی شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه دهمین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی رضوی گفت: حضور در جشنواره رضوی یک افتخار ویژه برای شرکت کنندگان است که باید این مهم را به فال نیک بگیرند.  

فاطمه کرمپور با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ رضوی از طریق هنر باعث ماندگاری بیشتر این مهم خواهد شد، افزود: استفاده از هنر در انتقال مفاهیم بویژه بین کودکان، نوجوانان جوانان موجب تجسم واقعی از موضوع می شود.

وی بیان داشت: شناسایی استعدادها در زمینه شعرخوانی رضوی و هنر مشاعره و ترویج فرهنگ رضوی و آموزه های دینی از اهداف برگزاری این برنامه فرهنگی و هنری بود.

حجت الاسلام و المسلمین حامد بردستانی در ادامه به بیان سخنانی در ارتباط با جایگاه رفیع شعر در مدح اهل بیت، خصوصیات بارز ائمه اطهار و کرامات امام رضا (ع) پرداخت.

نماینده هیئت داوران نیز گفت: تمام شرکت کنندگان در جشنواره امسال با آمادگی کامل پا به این جشنواره گذاشته بودند که این نشان از علاقه دانش آموزان به مشاعره است.

عبدالله رئیسی بیان کرد: امیرعلی عابدی با کسب بالاترین امتیاز نفر اول دهمین جشنواره استانی مشاعره دانش آموزی رضوی شد.

وی ادامه داد: فاطمه رجب پور، مهدا فخرایی، ستایش جعفری، زهرا رجب پور و محمدصدرا عابدی به ترتیب نفرات دوم تا ششم این جشنواره را کسب کردند.

در پایان این آیین با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان و نماینده هیئت داوران علاوه بر فعالین در امر ترویج شعر رضوی، 36 شرکت کننده حاضر در مرحله نیمه نهایی جشنواره و هیئت داوران، از 6 نفر نهایی با اهداء تندیس جشنواره، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: نوجوان دیری نفر اول جشنواره مشاعره دانش آموزی رضوی شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید