نمایش جزییات خبر
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳

نشست کارگروه فرهیختگان فرهنگ و هنر ستاد دهه فجر در تبریز برگزار شد

نشست کارگروه فرهیختگان فرهنگ و هنر ستاد دهه فجر در تبریز برگزار شد.
نشست کارگروه فرهیختگان فرهنگ و هنر ستاد دهه فجر در تبریز برگزار شد

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در این نشست اظهار داشت: طبق دستور العمل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور و استان در مورد کارگروههای دهه فجر، ‌برای هم افزایی در حوزه‌ی فرهنگ و هنر، کارگروه فرهیختگان فرهنگی و هنری تشکیل شده و مسئولیت این کارگروه نیز بر عهده‌ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

وی تاکید کرد: در آستانه‌ی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران،  دستاوردهای این انقلاب عظیم باید در تمام حوزه‌ها تبیین شود و یکی از این حوزه‌های تاثیرگذار و گسترده، فرهنگ و هنر است که نقش فرهیختگان و اصحاب فرهنگ و ادب و هنر بیش از پیش جلوه می‌نماید.

محرمی، بر لزوم ایجاد بانک اظلاعاتی جامع و کامل از فرهیختگان علمی، فرهنگی و هنری استان با همراهی و همکاری تمام نهادهای ذیربط تاکید کرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل، به اهمیت بزرگداشت ایام دهه فجر اشاره و اظهار کرد: ‌گرامیداشت این ایام در واقع پاسداشت اهداف انقلاب و حرمت خون شهیدان است و امسال برنامه های فرهنگی و هنری با نظم و تنوع گسترده تر و کیفیت مطلوبتری در سطح استان در حال برگزاری است.

وی افزود: کمیته فرهیختگان فرهنگ و هنر دهه فجر استان، امسال با تاکید بیش از پیش به برنامه ریزی در خصوص جوانان و نیازهای جامعه برنامه های فرهنگی و هنری متعدد  و متنوعی را در سطح استان اجرا می کند .

 محرمی، با اشاره به صبغه ارزشی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران و اهداف متعالی این نهضت عظیم بر لزوم تبیین آرمان های این نظام مقدس و انتقال ارزش های آن به نسل های آینده تاکید کرد .

 وی اذعان کرد: برگزاری باشکوه، گسترده و فراگیر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بک ضرورت بوده و باید از تمام ظرفیت های استانی در عرصه های مختلف بهره گرفت .

در این نشست نمایندگان دستگاه های فرهنگی عضو کمیته‌ فرهیختگان فرهنگ و هنر به تبیین دیدگاههای خود در رابطه با این کارگروه پرداختند و  مقرر شد اعضای کارگروه در جلسه‌ی آتی پیشنهادت خود را برای تدوین آیین نامه فرهیختگان فرهنگ و هنر ارائه نمایند.

همچنین، بهره‌گیری از نظرات و راهکارهای فرهیختگان و مفاخر فرهنگی و هنری برای عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و برگزاری همایش فرهیختگان فرهنگ و هنر از دیگر مصوبات این نشست بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید