نمایش جزییات خبر
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵

دولت تدبیر و امید طی ۴ سال گذشته توجه ویژه ای به فعالیت های فرهنگی و هنری داشته است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان گفت: دولت تدبیر و امید طی ۴ سال گذشته توجه ویژه ای به فعالیت های فرهنگی و هنری داشته است.
دولت تدبیر و امید طی ۴ سال گذشته توجه ویژه ای به فعالیت های فرهنگی و هنری داشته است

در مراسم افتتاح نمایشگاه  هنرهای تجسمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان، طی سخنانی فعالیت های این اداره در طول دوران دولت تدبیر امید بخصوص از ۴ سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و گفت: دولت دکتر روحانی طی سالهای گذشته توجه وِیژه ای به حوزه فرهنگ و هنر داشته است.

سعید سلطانپور با بیان اینکه ۴ سال قبل تنها ۱۶ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان ملکان وجود داشت افزود:این در حالی است که هم اکنون تعداد این کانون ها به ۵۷ کانون افزایش یافته است.

وی از فعالیت دو انجمن خوشنویسان و نمایش تا سال ۹۴ در شهرستان ملکان خبر داد و اظهار کرد:ت عداد ۴ انجمن جدید طی ۴ سال گذشته به این تعداد اضافه شده، بطوریکه هم اکنون تعداد ۶ انجمن خوشنویسان،نمایش،هنرهای تجسمی،فیلم و عکس ، ادبی استاد شهریار و موسیقی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان مشغول فعالیت هنری هستند.

سلطانپور با بیان اینکه طی ۴ سال گذشته تعداد ۴ رسانه محلی از هیات نظارت بر مطبوعات پروانه انتشار گرفته اند افزود: در حال حاضر پایگاه های خبری ملکان و دو هفته نامه ندای ملکان به مدیرمسئولی سیاوش عینالو،ماهنامه نسیم قلم به مدیرمسئولی نوری و پایگاه خبری دیار ملکان به مدیرمسئولی آرش پاشازاده در این شهرستان مشغول فعالیت خبری هستند.

وی همچنین از کسب رتبه دهمی کشوری و نخست استانی توسط کانون شهدای محراب و رتبه سوم استانی توسط کانون باب الحوائج (ع) شهرستان ملکان خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از احداث طبقه اول ساختمان این اداره در ۱۱۰۰ مترمربع زیربنا خبر داد و گفت:با تکمیل و بهره برداری از این پروژه فضای خانه فرهنگ ملکان دو برابر شده و  از ۱۲۰۰ متر مربع به ۲۳۰۰ مترمربع افزایش خواهد یافت.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت داشته و در صورت تخصیص بموقع ۲۰ میلیارد ریال بودجه مورد نیاز پیش بینی می شود تا هفته دولت سال ۹۹ مورد بهره برداری قرار گیرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید