نمایش جزییات خبر
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۸

جشنواره مشاعره رضوی موجب ارتقاء فرهنگ و هنر دینی شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: جشنواره مشاعره رضوی به عنوان یک برنامه فرهنگی تاثیرگذار موجب ارتقاء فرهنگ و هنر دینی در جامعه شده است.
جشنواره مشاعره رضوی موجب ارتقاء فرهنگ و هنر دینی شده است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در آیین افتتاحیه دهمین جشنواره استانی مشاعره رضوی دانش آموزی بیان کرد: ترویج فرهنگ رضوی در قالب هنر علاوه بر تاثیرگذاری باعث استقبال افراد از برنامه های فرهنگی و هنری در جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره مشاعره رضوی موجب ارتقاء فرهنگ و هنر دینی شده است، افزود: حضور دانش آموزان در جشنواره رضوی، نشان از عشق و علاقه به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) دارد.

کرمپور بیان داشت: مشاعره دانش آموزی رضوی از برنامه‌های شاخص فرهنگی استان است که برای دهمین سال پیاپی از سوی این اداره کل با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی اظهار کرد: جشنواره مشاعره رضوی برنامه ای جذاب در حوزه کودک و نوجوان است که دانش آموزان هر ساله با اشتیاق فراوان در این برنامه شرکت و در فضایی دوستانه و صمیمی رقابت می کنند.

کرمپور عنوان داشت: 120 کودک و نوجوان از سراسر استان در این جشنواره نام نویسی کردند که پس از داوری مرحله اول به صورت تلفنی توسط صدیقه مزارعی زاده، 36 نفر امروز در مرحله پایانی به رقابت می پردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: همه شرکت کنندگان در این جشنواره به لحاظ انس با ائمه اطهار بویژه امام هشتم برگزیده هستند اما به ناچار و براساس مقررات جشنواره باید رقابتی جهت معرفی نفرات برتر برگزار شود که این مهم مهربانی را بیشتر نمایان می کند.

شعرخوانی توسط غلامرضا احمدی، اجرای شعر توسط سیده ضحی موسوی و نازنین زهرا خورندی و مولودی خوانی میثم بهرامی از دیگر برنامه های آیین افتتاحیه جشنواره بود.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: جشنواره مشاعره رضوی موجب ارتقاء فرهنگ و هنر دینی شده است
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید