نمایش جزییات خبر
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵

شرکت 85 درصد از موسسات قرآنی بوشهر در آزمون سراسری قرآن و عترت

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: 85 درصد از موسسات و مراکز قرآنی استان بوشهر در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کردند.
شرکت 85 درصد از موسسات قرآنی بوشهر در آزمون سراسری قرآن و عترت

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، ابراهیم کامران با اعلام این خبر افزود: یکهزار و 600 نفر در بخش های مختلف آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت نام کردند که موسسات قرآنی استان 1150 نفر را از این شمار به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد از موسسات قرآنی استان در آزمون امسال حضور داشتند، بیان کرد: این رقم با مشارکت 34 موسسه نسبت به مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.

کامران اظهار کرد: این آزمون در سه بخش الکترونیکی، کتبی و شفاهی برنامه ریزی شده بود که در استان بوشهر 247 نفر در بخش الکترونیکی، 1234 نفر در کتبی و 101 نفر در بخش شفاهی نانم نویسی کرده بودند.

وی ادامه داد: حضور بیش از 70 درصد شرکت کننده در آزمون، افزایش ثبت نام کندگان از موسسات نسبت به سال گذشته و افزایش بیش از 5 درصد ثبت نام در آمار کلی آزمون از نقاط قوت این دوره بود.

کامران به حضور همه رده های سنی اشاره کرد و عنوان داشت: آمار ثبت نامی نشان از اشتیاق همه سنین جامعه به سمت فراگیری قرآن کریم دارد.

وی خاطرنشان کرد: موسسات و مراکز قرآنی نقش مهمی در ترویج فرهنگ سازی قرآنی دارند و با فراهم نمودن بسترهای لازم می توانیم هر روز شاهد میل و اشتیاق به آموزه های دینی باشیم.

کامران تصریح کرد: نتایج آزمون کتبی نیز اعلام شده و قرآمون آموزان و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سامانه آزمون های سراسری قرآن و عترت، صفخه کاربری شخصی خود از نمره حاصله اطلاع کسب کنند.

دبیر اجرایی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت استان بوشهر یادآور شد: آزمون شفاهی نیز توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و موسسات و مراکز قرآنی در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: شرکت 85 درصد از موسسات قرآنی بوشهر در آزمون سراسری قرآن و عترت
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید