نمایش جزییات خبر
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰

برگزاری پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی بستک

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از برگزاری پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک در سال ۱۳۹۸ با دستور کار «دیدگاه مردم و مسئولان نسبت به شهادت سردار سلیمانی و پایان حضور استکبار در منطقه و پیروزی نهایی محور مقاومت» به ریاست حاج آقا قائدی در محل دفتر امام جمعه شهرستان خبر داد.
برگزاری پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی بستک
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،داود دادوند رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) با مضمون: «فاطمهٌ بضعه منی، من احبها احبنی و من احبنی، احب الله، من آذاها، آذانی و من آذانی فقد آذان الله»، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به اعضاء حاضر در نشست، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در ایام خاص و ویژه، در دفاع از حریم ولایت، پاسبانی از دین و حراست از قرآن، اسلام و عترت به شهادت رسیدند. بنابراین، این بانوی بزرگوار به گردن انسانهای غیر ملسمان نیز حق دارد به دلیل اینکه بهترین بهانه پیامبر برای دفاع از حریم خانواده، وجود این بانوی گرامی بود؛ چرا که قبل از وجود مبارک حضرت زهرا (س)، نه تنها برای زن جایگاه ارزشی قائل نبودند بلکه آنها را لگه ننگ در خانواده می دانستند. وی در ادامه افزود: پایه و اساس بشر، وجود زن می باشد اما متاسفانه در دوران ما فرهنگ دوران جاهلیت در حال تکرار است، به عنوان مثال خیلی از شهرها، از لحاظ حجاب دچار تغییر شده و فرهنگ غیر اسلامی در جامعه ما رسوخ نموده است.

حجت الاسلام یونس قائدی تصریح نمود: خطای آمریکا در مورد به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی، خطای راهبردی و از نظر حقوقی کار اشتباهی بود. شهادت این سردار بزرگوار به عنوان منشأ برکت برای نظام جمهـوری اسلامی است و با حضور ده ها میلیـون مردم در داخل و خارج از کشـور، توطئه دشـمن خنثی شد. لذا می بایست جریان تحرک فرهنگی جمهوری اسلامی و این سیستم شهادت خواه و شهادت طلب در جامعه تسرّی دهیم. در گام دوم انقلاب ما یک وظیفه مهمتر و اساسی تر داریم که چند ارگان باید پیشتر از همه انجام وظیفه نماید به خصوص آموزش و پرورش باید این روحیه جهادی و شهادت طلبی در وجود نسل آینده زنده کند.

سپس سید حبیب ا... شیدایی بخشدار مرکزی بستک به برشمردن ویژگی هایی که باعث شد سردار سلیمانی در دل همه اقشار جامعه جا بگیرد شامل ایمان، ذکاوت، شهامت، توانایی، شهادت طلبی، تواضع و مردم داری پرداختند و در ادامه افزودند: تازه جهان دریافت چه شخصیتی در این جایگاه متعالی با این همه رشادت مورد حمله ناجوانمردانه قرار گرفته است.

وی تصریح نمودند: در وحله اول تداوم کار ایشان توسط همسنگران و همرزمان مورد دوام و قوام راه این سردار دلها خواهد بود، در مرحله دوم تمام نکات ارزنده طی مطالعاتی بالقوه و پژوهش بصورت های خاص اجرایی اعم از کتابت برنامه های فرهنگی هنری به معرض دید تماشاگران و مطالعه کنندگان و فرهیختگان قرار داده شود تا الگو پذیری در جامعه اتفاق بیفتد. در این زمینه آموزش و پرورش نقش کلیدی ایفا می کند و با توجه به میزان خدمات بی بدیل وی شایسته است موضوعی در خصوص روحیه ایثار، شهادت طلبی و جان فشانی در کتابهای درسی گنجانده شود. 

در ادامه اعضاء حاضر درخصوص دستور کار جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نموده و مصوباتی از قبیل اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در آموزش و پرورش جهت معرفی با نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در طول سال،  نامگذاری خیابانی به نام حاج قاسم سلیمانی، تقویت روحیه ایثار و شهادت و تقویت تشریح جبهه مقاومت در گام دوم انقلاب توسط آموزش و پرورش به دانش آموزان و اولیا به تصویب اعضا رسید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اشتراک در
کلیدواژه ها: شورای فرهنگ عمومی بستک
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید