نمایش جزییات خبر
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۴۳

دغدغه های نسل جدید را به رسمیت بشناسیم

نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان گفت : دغدغه های نسل جدید را به رسمیت بشناسیم .
دغدغه های نسل جدید را به رسمیت بشناسیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،سید ضیاء هاشمی افزود : استقبال مردم از نمایشگاه کتاب هرمزگان  نشانه ظرفیت بالای هرمزگان در کتابخوانی بعنوان یک نمونه موفق کشوری است . 
وی با بیان اینکه در سالجاری
۲۱ نمایشگاه کتاب استانی و ۳۰۰ جلسه نقد و بررسی برگزار شده ، افزود:امسال ۷ هزار ناشر داخلی ، ۱۹۴ ناشر خارجی با ۱۸۶ هزار کتاب انگلیسی و عربی در نمایشگاه های کتاب شرکت کردند .

این مسئول اظهار داشت : خرید  ۵۲ میلیارد تومان کتاب در نمایشگاه های امسال  توسط مردم نشانگر اقتصاد پویای فرهنگی است .

هاشمی به فروش الکترونیکی بلیط جشنواره فیلم فجر در کمتر از یک ساعت اشاره کرد و گفت : مردم جامعه ما فیلم دوست و علاقمند به کتاب و مطالعه هستند و به تولیدات فرهنگی توجه می کنند .

مدیر عامل خبرگزاری ایرنا با اشاره به اینکه باید جایگاه و پایگاه کتاب در بین مردم تقویت شود ، عنوان کرد : میزان مطالعه در جوامع  با میزان رفتارهای خشونت بار رابطه معکوس دارد بدین صورت که  هر چه میزان کتابخوانی در جامعه بیشتر شود رفتارهای خشونت بار کمتر می شود .

وی بیان داشت : در بازدید از نمایشگاه کتاب هرمزگان کماکان علاقه مردم و جوانان به فرهنگ اصیل ایرانی و نمادهای عمیق ایرانی ملموس بود .
نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : دیوان حافظ امروز سردمدار فروش اولین روز نمایشگاه کتاب هرمزگان بود .

گفتنی است : هفدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان و ششمین نمایشگاه منطقه ای مطبوعات و رسانه های دیجیتال با حضور مقامات و مسئولان استانی و وزارتی افتتاح شد و تا 18 بهمن پذیرای عموم مردم می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اشتراک در
کلیدواژه ها: ماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید