نمایش جزییات خبر
/همزمان با اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر/
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۹:۳۲

جشنواره شعر فجر آلامی بر دردهای مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان بود

یک شاعر حاضر در رقابت‌های جشنواره شعر فجر گفت: اینکه امروز شاعران به مردم سیستان و بلوچستان سر زدند این پیام را برای مردم سیل‌زده دارد که آنها را فراموش نکردیم، بدون شک در وجه اول انسانیت برای همه مهم است اما اینچنین حضورهایی در کاهش آلام مردم تاثیر می‌گذارد.
جشنواره شعر فجر آلامی بر دردهای مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان بود

محمد مهدی احمری از شاعران افغان در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دستاوردهای جشنواره‌هایی چون جشنواره شعر فجر گفت: جشنواره‌ها در قدم اول به عنوان یک محرک هستند تا یک هنرمند کارهای خود را جدی‌تر دنبال کند، در واقع جشنواره باعث می‌شود یک هنرمند گام‌های محکم‌تری بردارد.

وی در خصوص برپایی جشنواره شعر فجر در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ادبیات می‌تواند از جنگ و خیلی اتفاقات دیگز جلوگیری کند، برگزاری این جشنواره در سیستان و بلوچستان هم بهانه‌ای شد تا با مردم این استان همدردی شود و به نوعی جشنواره مرهمی بر دل آنها باشد.

احمری در مورد رسالت شاعران در مواجه با حوادثی چون سیل خاطرنشان کرد: اینکه امروز شاعران به مردم این شهر سر زدند این پیام را برای مردم سیل‌زده دارد که آنها را فراموش نکردیم، بدون شک در وجه اول انسانیت برای همه مهم است اما اینچنین حضورهایی در کاهش آلام مردم تاثیر می‌گذارد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید