نمایش جزییات خبر
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۱۴

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت درسیریک

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سیریک :هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت به طور همزمان با کل کشوردر دو نوبیت روز جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ در شهرستان سیریک برگزار شد.
هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت درسیریک

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،مصطفی کریمی زاده از برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این آزمون یاد کرد و گفت: برنامه‌ریزی آزمون از مدت‌ها قبل توسط اداراه فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام و دستگاههای اجرایی و فرهنگی و هماهنگی لازم با موسسات و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد مختلف را داشته‌ایم.

کریمی زاده گفت : آیین برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت که امسال  توفیق برگزاری آن پیدا کردیم میزبان 150 قرآن آموزان شرکت کننده همزمان در کل کشور دراین شهرستان برگزارشد

وی با بیان کرد : تا توجه به اینکه شهرستان سیریک دارای ظرفیت های بسیارخوبی درحوزه قرآنی خواهران و آقایان  می باشد در این آزمون تعداد خواهران شرکت کننده نیز تقریبا دو برابر آقایان بوده است.

کریمی زاده افزود : با اشاره به اینکه درشهرستان سیریک دو موسسه فرهنگی قرآن وعترت و 22کانون های فرهنگی وهنری فعالیت دارند ، مطرح کرد: از طریق این آزمون می‌توانیم خروجی هم موسسات قرآنی و کانون های فرهنگی مساجد خود را رصد کنیم و افراد شرکت کننده در این آزمون خروجی و بازدهی فعالیت موسسات قرآنی ما خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه باید برای برنامه‌های قرآنی عظیم، مشارکت دستگاه‌های دیگر را داشته باشیم، تصریح کرد: برگزاری آزمون در فعالیت‌های قرآنی یک حلقه نهایی است و چرخه برنامه‌ریزی آموزشی در موسسات به برگزاری آزمون منتهی می‌شود.

گفتنی است : هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در دو نوبت و درحوزه دبیرستان شبانه روزی امام رضا (ع) درشهربندرسیریک و حوزه علیمه واحد خواهران درشهربندرکوهستک برگزارشد

این آزمون در ۱۵ رشته شامل حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول، حفظ کل قرآن کریم، تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع) برگزار شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید