نمایش جزییات خبر
/همزمان با اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر/
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۲۲

برپایی جشنواره شعر فجر در سیستان و بلوچستان مرهمی بر دل مردم سیل‌زده بود

یک شاعر سیستان و بلوچستانی گفت: این رویداد قطعا مرهمی بر دل مردم این منطقه بود، کسانی که زندگی‌شان طی این سیل از بین رفته است با دیدن چنین جشنواره‌هایی احساس می‌کنند که مردم به یاد آنها هستند، با برپایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر مردم سیل‌زده متوجه شدند که پایتخت‌نشین‌ها به فکر آنها هستند.
برپایی جشنواره شعر فجر در سیستان و بلوچستان مرهمی بر دل مردم سیل‌زده بود

عباسعلی صباغ‌زاده شاعر سیستان و بلوچستانی در گفت‌وگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در مورد برپایی اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در سیستان و بلوچستان گفت: این اتفاق برای استان بسیار عالی بوده است، این رویداد هم به پیشکسوتان و هم به جوانان کمک خواهد کرد و در عین حال فرهنگ این منطقه با چنین رویدادهایی ارتقا خواهد یافت.

وی ادامه داد: باید سعی کرد چنین برنامه‌هایی را به استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان سوق داد زیرا فاصله ما با مرکز زیاد است و برپایی چنین رویدادهایی برای این استان‌ها به نوعی برکت است.

این شاعر سیستان و بلوچستانی در مورد همزمانی این رخداد با سیل سیستان و بلوچستان، تاکید کرد: این رویداد قطعا مرهمی بر دل مردم این منطقه بود، کسانی که زندگی‌شان طی این سیل از بین رفته است با دیدن چنین جشنواره‌هایی احساس می‌کنند که مردم به یاد آنها هستند، با برپایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر مردم سیل‌زده متوجه شدند که پایتخت‌نشین‌ها به فکر آنها هستند.

صباغ‌زاده یادآور شد: اینکه در استان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین ایشان حضور پیدا می‌کنند انگار دنیا را به مردم سیل زده داده‌اند، مردم کشور ما مردمانی صبور هستند و تنها مهربانی و توجه می‌خواهند، اگر چنین توجهاتی را از مردم دریغ نکنیم مردم احساس می‌کنند که همه چیز دارند.

وی در مورد ارتباط شاعران استانی به واسطه این رویداد مهم گفت: در استان سیستان و بلوچستان شاعران استانی و حتی فراتر از استان هم داریم ولی با این وجود ارتباط نزدیک با شاعران دیگر قطعا در ارتقا سطح شعر استان تاثیرگذار خواهد بود، امروز وقتی شاعران استانی ما با شاعران سطح بالا گفت‌وگو می‌کنند قطعا بر روی ادبیات استان تاثیر فراوانی خواهد داشت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید