نمایش جزییات خبر
صالحی:
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۶

تصویرسازی واقعی از سیستان و بلوچستان اهمیت زیادی دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تصویرسازی واقعی از سیستان و بلوچستان کاملا مهم است زیرا این استان به عنوان یک منبع انرژی ذخیره برای خیلی از اتفاقات مهم در کشور تعریف می‌شود.
تصویرسازی واقعی از سیستان و بلوچستان اهمیت زیادی دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان منشور رهبری است که بخش اول آن را طی کردیم و در بخش دوم راهی که باید برویم را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این منشور به ظرفیت‌های انسانی و مادی، ظرفیت‌ها و فرصت‌های جهانی، تهدیدهای بیرونی و داخلی در حوزه‌های مختلف راهبرد اشاره شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باید مسیر را با این راهبردها تنظیم کلان و منطقه‌ای کنیم و در این زمینه نیاز به یک سند فرهنگی در مورد سیستان و بلوچستان داریم و طبیعتا این سند برای تنظیم شدن نیاز به ادبیات نظریه خود دارد.

صالحی یادآور شد: امسال در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیمایش ملی فرهنگی در کشور نهایی شد که از اولویت‌های مهم است و می‌تواند در تهیه نقشه فرهنگی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: این نقشه می‌تواند فاصله‌های سیستان و بلوچستان را با میانگین کشوری در حوزه‌های مختلف نشان دهد و به کمک نقشه فرهنگی استان بیاید.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور خاطرنشان کرد: رابطه‌های محکمی با حوزه‌های فرهنگی در خانواده وجود دارد و در حوزه فرهنگی ادبیات مطالبه‌گری و حمایتی کافی نیست.

صالحی ابراز داشت: دوست نداریم فضای سیستان و بلوچستان در رسانه‌ها تیره و تار نشان داده شود و سواد رسانه‌ای به ویژه در نقاط مرزی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید