نمایش جزییات خبر
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۶

بازدید بیش از 6 هزار و پانصد نفر از نمایشگاه کرنش به حافظ در بوشهر

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 6 هزار و پانصد نفر از نمایشگاه کرنش به حافظ آثار گونتر اوکر هنرمند برجسته آلمانی در بوشهر بازدید کردند.
بازدید بیش از 6 هزار و پانصد نفر از نمایشگاه کرنش به حافظ در بوشهر

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، محمدحسین زندویان در این ارتباط بیان کرد: نمایشگاه کرنش به حافظ از ترکیب دو فرهنگ شرق و غرب شکل گرفته که گونتر اوکر هنرمند برجسته آلمانی ۷۴ اثر را با الهام گرفتن از اشعار حافظ طی مدت 2 سال خلق کرده است.

وی اظهار داشت: آثار این هنرمند آلمانی به سه روش چاپ سیلک، برجسته و لیتو تولید شده ‌است.

زندویان با اشاره به اینکه استان بوشهر هفتمین مقصد این نمایشگاه در کشور بوده است، اضافه کرد: آثار تولید شده پیش از این در استان های تهران، فارس، اصفهان، مشهد، کرمان و رشت به نمایش گذاشته شده بود.

وی بیان کرد: آثار این هنرمند آلمانی پس از بوشهر به مدت یکماه در کیش و سپس جهت برگزاری تور فرهنگی و هنری به کشورهای اروپایی ارسال خواهد شد.

زندویان به برگزاری نشست ها و برنامه های مرتبط همزمان با برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و افزود: نشست تخصصی پیوند متن و تصویر، شب شعر با حضور شاعران استانی، نشست تجلی شعر حافظ در هنر معاصر آلمان، رونمایی از کتاب و شبی با حافظ از جمله برنامه هایی است که به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه بیش از 6 هزار و پانصد نفر از نمایشگاه کرنش به حافظ دیدن کردن، ادامه داد: این شمار بازدید کننده از نمایشگاه نشان از علاقه و جایگاه فرهنگ و هنر در بین مردم دارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی جهت استفاده بیشتر هنرمندان و علاقمندان به هنر و تبادل تجربیات در این راستا است که یکی از اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می باشد.

گفتنی است مقرر شده بود نمایشگاه کرنش به حافظ به مدت یکماه در دانشکده هنر و معماری خلیج فارس بوشهر برپا شود که پس از استقبال خوب هنرمندان و شهروندان از این نمایشگاه به مدت 3 روز دیگر تمدید شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: بازدید بیش از 6 هزار و پانصد نفر از نمایشگاه کرنش به حافظ در بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید