نمایش جزییات خبر
با حضور صالحی؛
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱

زنگ انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان نواخته شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به نمایندگی از هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است صبح امروز با حضور در مدرسه دخترانه صادقیه زاهدان زنگ انقلاب را به صدا در آورد.
زنگ انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان نواخته شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در این مراسم با اشاره به اینکه روز اول دهه فجر را در استان سیستان و بلوچستان با یاد امام راحل و شهیدان به خصوص 36هزار شهید دانش آمور گرامی می‌داریم، اظهار داشت: امام به عنوان بزرگ مرد تاریخ ایران روزی مثل شما دانش‌آموزان نوجوان بود، امام راحل مسیری را طی و به قله‌ای رسید که امروز نشان دادنی است.

وی ادامه داد: اینکه امام چگونه کودکی و نوجوانی خود را گذراند و به این جایگاه رسید درس‌های فراوانی برای ما، شما و آینده سازان ایران دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اولین ویژگی امام راحل تدبیر ایشان در وقت و زمان بود، وی از همان کودکی برای خود برنامه‌ی روشنی داشت، ایشان نسبت به بهره‌برداری از وقت حساس بود و ثانیه‌ها برای امام به اندازه یک معدن طلا ارزش داشت.

صالحی یادآور شد: امام در زندگی خود به گونه‌ای بود که ساعت را با ایشان تنظیم می‌کردند، کسانی که می‌خواستند ساعت خود را به درستی و با وقت مناسب تنظیم کنند وقت را با ساعت امام تنظیم می‌کردند، کسانی که در حرم نجف بودند می‌دانستند امام در چه ساعتی در داخل حرم امیرالمومنین خواهند بود.

وی افزود: اینکه وقت را کمتر از طلا ندانیم بسیار مهم است، زمان ارزش بی‌نهایت دارد و بازگشتنی نیست، اگر امام راحل به چنین جایگاهی رسید به خاطر آن بود که ارزش زمان را می‌دانستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: دیگر ویژگی امام راحل این بود که ایشان فردی متعادل بود، در واقع امام درس، تفریح و ورزش را به طور منظم در زندگی خود داشت، امام یک جمله معروف داشتند که می‌فرمودند «در وقت درس تفریح نکنید و در وقت تفریح درس نخوانید»، امام تا پایان عمر حداقل روزی یک ساعت تا یک ساعت و نیم به ورزش می‌پرداختند و پیاده‌روی می‌کردند، خانه امام در نجف 45 متر بود که ایشان در پشت بام منزل خود هروز 45دقیقه به پیاده‌روی می‌پرداختند.

صالحی بیان کرد: ترکیب درست وقت برای خواندن، تفریح و فراغت و ورزش و همچنین توجه به سلامت بدن ترکیبی بود که امام را تا پایان عمر با نشاط و موثر قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم امام راحل امام روح دریاگونه و یا به تعبیر دیگر شجاعت ایشان بود، اینکه انسان فقط از یک نفر آن هم خدا ترس داشته و هیچکس دل آن را نلرزاند بسیار مهم است که امام راحل چنین روحیه را داشتند، امام تعبیری دارند که می‌فرمایند « به والله من در تمام عمر نترسیدم جز از خداوند باری تعالی» و  این جمله بزرگی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دانش‌آموزان تصریح کرد: تلاش کنیم که دلمان دل دریاوار باشد، موج‌ها را در خودمان هضم کنیم و تسلیم موج‌های بیرونی نشویم، هم در زندگی فردی و هم زندگی اجتماعی فراز و نشیب‌های زیادی وجود دارد، اما اینکه به یک جا یعنی بی‌نهایت هستی وصل باشیم و از هیچ چیز به جز او نهراسیم کار بزرگی کرده‌ایم.

صالحی در پایان گفت: آینده ایران به شما عزیزیان نگاه می‌کند، روزی که امام نهضت خویش را پایه‌گذاری کرد به ایشان گفتند شما یاور ندارید و امام در پاسخ به آنها گفت یاوران من در گهواره‌ها هستند و آن گهواره‌ها در سال 57 به ثمر نشست و امروز هم تداوم انقلاب به شما نگاه می‌کند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید