نمایش جزییات خبر
در حاشیه هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گلستان مطرح شد؛
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۵

توسعه فرهنگ قرآنی از دغدغه ها و اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در حاشیه برپایی هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان گلستان، گفت: در این آزمون 2506 نفر از قرآن آموزان استان شرکت داشتند.
توسعه فرهنگ قرآنی از دغدغه ها و اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عادله کشمیری  ضمن قدردانی از عوامل برپایی و شرکت کنندگان در هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گلستان، افزود: این آزمون در شهرستان گرگان و 10 شهرستان دیگر استان در روز جمعه 11 بهمن در دو نوبت در رشته های حفظ، مفاهیم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه برپاشد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) می فرمایند «بهترین شما کسی است که قرآن را فرا بگیرد و به دیگران آموزش دهد»  افزود: توسعه فرهنگ قرآنی از دغدغه ها و اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

کشمیری ادامه داد: در پایان برای شرکت کنندگان در آزمون که موفق به کسب نمره قبولی شوند مدرک معتبر قرآنی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شود و نمره قبولی در تمامی رشته های گروه حفظ و مفاهیم (کتبی) ۷۰ از ۱۰۰ و نمره قبولی رشته های الکترونیک ۸۰ از ۱۰۰ است.

یادآوری می شود از مجموع 2 هزار و ۵۰۶ داوطلب که در این آزمون شرکت کردند یک هزار و ۴۰۶ نفر در رشته حفظ  به صورت کتبی، ۳۳۰ نفر در حفظ به صورت شفاهی، ۲۷۷ نفر در رشته مفاهیم قرآن و ۴۹۳ نفر در رشته‌ های الکترونیکی با هم به رقابت پرداختند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید