نمایش جزییات خبر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران:
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۲۳:۴۷

سیستان و بلوچستان نقطه کانونی جشنواره‌های فجر امسال است

صالحی با اشاره به استقبال خوب مردم از جشنواره‌های فجر امسال گفت: جریان هنر جمهوری اسلامی در جشنواره‌های فجر خود را نمایان و با قدرت و توان مضاغفی امسال کار خود را عرضه خواهند کرد و در تمام این جشنواره‌ها سیستان و بلوچستان به عنوان یک نقطه کانونی مورد توجه خواهد بود.
سیستان و بلوچستان نقطه کانونی جشنواره‌های فجر امسال است

به گزارش مرکز روابط عمومی‌ و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی که به نمایندگی از هیات دولت در استان سیستان و بلوچستان حضور دارد در حاشیه گردهمایی علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران در مورد هدف خود از سفر به این استان توضیح داد و گفت: باتوجه به اتفاقی که در مورد سیل سیستان و بلوچستان پدید آمد مجموعه مردم ایران و حتی ایرانیان خارج از کشور و کسانی که به این موضوع توجه داشتند معطوف به این استان شد، اصحاب فرهنگ و هنر نیز با همین نگاه سیستان و بلوچستان و موضوع سیل برایشان مهم بود.

وی ادامه داد: در کل جشنواره‌های فجر امسال که جشنواره‌های متعددی هم داریم یکی از مسائل کانونی و مورد توجه اصحاب فرهنگ و هنر این بود که به موضوع سیستان و بلوچستان به اشکال مختلف پرداخت شود، در جشنواره فیلم فجر در فضای استان فیلم‌های فجر کامل عرضه می‌شود، در جشنواره تئاتر فجر نیز نمایش‌های متعددی در استان اجرا خواهد شد، البته نمایش‌های زیادی هم از استان سیستان و بلوچستان در تهران آماده نمایش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در جشنواره موسیقی فجر برنامه‌های مختلفی در استان در حال برنامه‌ریزی است که از 24 بهمن‌ماه اجرا خواهد شد، در جشنواره تجسمی فجر نیز برنامه‌هایی در حال برنامه‌ریزی است، مجموع قابل توجهی از محصولات فرهنگی و هنری تجسمی استان به جشنواره آمده است، جشنواره مد و لباس هم در قالب استان سیستان و بلوچستان به همین شکل برنامه‌هایی را خواهد داشت، ضمن اینکه در این جشنواره محصولاتی از این استان در تهران به نمایش در خواهد آمد.

صالحی بیان کرد: به طور خاص اختتامیه جشنواره بین‌المللی شعر فجر در استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد، اینکه ده‌ها شاعر ایرانی و همچنین شاعران استانی نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت و یک گپ و گفت بین شاعران رخ می‌دهد بسیار خوب است، برپایی چنین رویدادهایی در استان کمک می‌کند تا تصویر درست‌تری از استان برای کشور پدید بیاید و همچنین باب گفت‌وگو بین اصحاب فرهنگ و هنر با ظرفیت‌های فرهنگی هنری استان فراهم شود.

وی در مورد جشنواره‌های فجر امسال افزود: جشنواره‌ تئاتر فجر در کل کشور آغاز به کار کرده و صدها نمایش را در طول ده روز اجرا خواهیم داشت، جشنواره فیلم فجر نیز از فردا آغاز می‌شود، جشنواره شعر فجر هم در این دهه به کار خود پایان خواهد داد و جشنواره موسیقی هم با بیش از 80 اجرا گروه موسیقی داخلی و خارجی از 24 بهمن‌ماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: جشنواره تجسمی با هزاران اثر که به آن ارسال شده است نشان می‌دهد که جریان هنر جمهوری اسلامی در جشنواره‌ها خود را نمایان و با قدرت و توان مضاغفی امسال کار خود را عرضه خواهند کرد و در تمام این جشنواره‌ها سیستان و بلوچستان به عنوان یک نقطه کانونی مورد توجه خواهد بود.

صالحی در مورد استقبال از جشنواره‌های فجر امسال خاطرنشان کرد: در جشنواره فیلم فجر شاهد استقبال خوبی بودیم و به محض آغاز بلیط فروشی در کمتر از یک ساعت تمام بلیط‌ها فروخته شد، در جنشواره هنرهای نمایشی هم خرید فضاهای هنر نمایشی شرایط خوبی را دارد، همچنین بقیه بخش‌ها هم که به شرایط عرضه نزدیک می‌شود شرایط خوبی خواهند داشت.

وی ادامه داد: باتوجه به اتفاقات سیل که فضای جامعه را از لحاظ روحی و روانی سنگین کرده است اصحاب فرهنگ و هنر تلاش می‌کنند که در عین آنکه به این فضا توجه می‌کنند در برنامه‌های خود نیز به نحوی یاد سردار شهید سپهبد سلیمانی، عزیران از دست رفته در کرمان، حادثه هوایی و سیل سیستان و بلوچستان را نیز داشته و در عین حال برنامه‌ها به قوت خود ادامه داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان مهم‌ترین دستاورد چهل ساله انقلاب اسلامی ایران را اینگونه توضیح داد: ملت ایران در چهل سال با این رویکرد جلو آمدند که ما بر روی پای خود ایستادیم و می‌توانیم مسیر پیش رو را گام به گام و با سرعت بیشتر طی کنیم.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید