نمایش جزییات خبر
احمدی در بازدید از آزمون قرآن و عترت مطرح کرد:
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۳۱

لزوم تلاش برای ورود قرآن به متن زندگی انسان‌ها

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی در بازدید از هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در شهرستان اصفهان گفت: باید تلاش کرد تا قرآن وارد متن زندگی انسان‌ها شود.
لزوم تلاش برای ورود قرآن به متن زندگی انسان‌ها

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «محمدمهدی احمدی» مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان با اشاره به برگزاری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در شهرستان اصفهان گفت: استان اصفهان در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی ظرفیت بسیار خوب و بالایی داشته و اکنون بیش از ۱۴ هزار نفر در سطح استان و بیش از ۶۵۰۰ نفر در شهرستان اصفهان در آزمون قرآن و عترت حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه حضور بالای فعالان قرآنی در آزمون قرآن و عترت نشان از ظرفیت بالای اصفهان در حوزه قرآنی دارد، تصریح کرد: مسئولان فرهنگی و اجرایی استان از ظرفیت بالای اصفهان استفاده کرده و شرایط رشد جوانان و فعالان قرآنی را فراهم نمایند و از این ظرفیت برای اصلاح فرهنگ عمومی استفاده کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان در حوزه قرآنی به مفاهیم قرآن توجه کنند و موضوعات قرآنی موثر در سبک زندگی را به گونه‌ای منتقل نمایند تا راهنمای عملی برای مردم و فعلان قرآنی باشد.

احمدی با بیان اینکه قصص قرآنی جوهره نمایشی دارد که می‌توان در زمینه نمایش از آنها بهره برد، اظهار کرد: باید تلاش کرد تا قرآن وارد متن زندگی انسان‌ها شود و سبک زندگی انسان‌ها بر آن اساس شکل بگیرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید