نمایش جزییات خبر
صالحی در تجدید میثاق با شهدای سیستان و بلوچستان:
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸

جشنواره های فجر نماد هنر ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه ورود به استان سیستان و بلوچستان، با شهیدان و آرمان‌های انقلاب اسلامی در گلزار شهدای این شهرستان تجدید میثاق کرد.
جشنواره های فجر نماد هنر ایران است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی با حضور در گلزار شهدای استان سیستان و بلوچستان گفت: در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و مدافعین حرم را گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: امروز و فردا در سیستان و بلوچستان برنامه‌های مختلفی داریم و یکی از آنها اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر است که امسال به اعتبار اتفاق سیل اخیر در این استان، علاقه هنرمندان کشور بود که به نوعی جشنواره‌‎های فجر را با بحث سیل سیستان و بلوچستان مرتبط کنند و آن علاقه قلبی و همیت ایرانی خود را عرضه دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آیین پایانی جشنواره شعر فجر و همچنین برنامه‌های مختلف جشنواره‌های فجر سینما، موسیقی، تئاتر و مجموعه‌های دیگر که به نحوی با سیستان و بلوچستان ارتباط پیدا کردند، در این استان اجرا خواهد شد.

صالحی یادآور شد: برنامه‌های مختلفی در این ایام در سیستان و بلوچستان داریم به گونه‌ای که هنر ایرانی ارتباط وسیع و عمیقی با مردم ایران داشته و جشنواره‌های فجر نیز نماد هنر ایرانی و اسلامی می‌باشند و این را در فضای این دهه نشان خواهند داد.

وی افزود: خوشبختانه در سفری که سال گذشته به سیستان و بلوچستان داشتم، برنامه‌ای با استاندار تنظیم شد و در بحث‌های زیرساختی برنامه‌های مختلفی در آن تفاهم‌نامه‌ها دیده شده بود که مسیر خوبی را در حال گذراندن دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: در ساخت و ساز پلاتوها، گالری‌ها و در بحث موزه هنرهای معاصر استان و اتفاقات دیگر که در همین سفر یکی از برنامه‌ها افتتاح میشود و گزارش‌هایی که داریم؛ در حوزه‌های زیرساختی برنامه‌های خوبی به کمک استانداری سیستان و بلوچستان دنبال می‌کنیم.

صالحی در پایان گفت: در حوزه رویدادهای پیشینی که وجود داشته، این برنامه‌ها تداوم و تقویت شده و برخی از رویدادهای هنری در استان به شکل تاسیسی ادامه خواهد داشت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید