نمایش جزییات خبر
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵

رقابت 1234 بوشهری در آزمون کتبی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت

یک‌هزار و 234 بوشهری در آزمون کتبی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت با هم به رقابت پرداختند.
رقابت 1234 بوشهری در آزمون کتبی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در برگزاری این آزمون گفت: هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن و عترت در 4 گروه امتحانی و 16 رشته با حضور 34 موسسه و مرکز قرآنی در بوشهر برگزار شد.

فاطمه کرمپور بیان کرد: گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم با 2 رشته، گروه معارف اهل بیت (ع) با 2 رشته، گروه آموزش های الکترونیکی 2 رشته و گروه حفظ قرآن کریم 10 رشته را شامل می شوند.

وی با اشاره به اینکه هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در 3 بخش الکترونیکی، کتبی و شفاهی برنامه ریزی شده است، افزود: مجری آزمون های الکترونیکی و کتبی بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آزمون شفاهی بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه می باشد.

کرمپور اظهار داشت: بیش از 1600 نفر از استان در رشته های مختلف هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت ثبت نام کرده اند که نسبت به سال گذشته 5 رشد درصدی داشته است.

وی بیان داشت: بوشهر با 449 نفر بیشترین و عسلویه و کنگان با 8 نفر کمترین نفرات ثبت نام کننده در این دوره داشتند.

کرمپور به برگزاری آزمون رشته های الکترونیکی در تاریخ 25 و 26 دی ماه اشاره کرد و عنوان داشت: آزمون کتبی این دوره نیز در دو نوبت ساعت 8:30 سطوح مختلف رشته های حفظ و نوبت دوم سایر رشته در ساعت 11 برگزار شد.

وی عنوان کرد: 1234 نفر در این دوره ثبت نام کرده بودند که از این شمار نفرات  1014 نفر زن و 220 مرد را شامل می شوند.

کرمپور با اشاره به اینکه آزمون کتبی در هفت حوزه بوشهر، دلوار، دشتستان، خورموج، کنگان، جم و گناوه برگزار شد، افزود: حوزه بوشهر با 449 و خورموج با 56 نفر بیشترین و کمترین نفرات در حوزه های استان هستند.

وی یادآور شد: موسسه قرآنی طاها در بوشهر، موسسه قرآنی پیامبر اعظم(ص) در دلوار، موسسه قرآنی در دشتستان، موسسه قرآنی در خورموج،  موسسه قرآنی در کنگان، موسسه قرآنی در جم، موسسه قرآنی در گناوه مجری برگزاری این آزمون در هفت حوزه استان را عهده دار بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: افرادی که در آزمون کتبی موفق به کسب امتیازات لازم شوند می توانند به اداره اوقاف و امور خیریه مراجعه و از نحوه و چگونگی برگزاری آزمون شفاهی اطلاع کسب کنند.

 

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: رقابت 1234 بوشهری در آزمون کتبی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید