نمایش جزییات خبر
رییس انجمن موسیقی استان گلستان مطرح کرد؛
۷ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۰۹

تشکیل کارگروه های تخصصی و جشنواره تک نوازان جوان در دستور کار انجمن موسیقی قرار دارد

ابوذر اسماعیلی رییس انجمن موسیقی استان گلستان در نشست صمیمی با اهالی موسیقی استان، گزارشی از فعالیت انجمن موسیقی ارائه کرد و به تشریح برنامه های آتی پرداخت.
تشکیل کارگروه های تخصصی و جشنواره تک نوازان  جوان در دستور کار انجمن موسیقی قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، در نشستی صمیمی با حضور جمعی از اساتید و اهالی موسیقی استان  که به همت انجمن موسیقی استان گلستان برپا شده بود، ابوذر اسماعیلی رییس انجمن موسیقی استان گلستان گزارشی از فعالیت های انجمن ارائه کرد و گفت: برگزاری جشنواره موسیقی در سال 97 ، راه اندازی دفتر انجمن موسیقی، تشکیل بانک اطلاعات، راه اندازی دفتر انجمن موسیقی شهرستان های گنبدکاووس، علی آباد و بندرگز، انتخاب رابطین انجمن در شهرستان ها و ثبت 16 گروه موسیقی از جمله اقدامات انجمن موسیقی از سال گذشته تا به امروز بوده است.

وی افزود: همچنین تامین سالن تمرین برای گروه های موسیقی، برگزاری 16 کارگاه آموزشی تخصصی موسیقی، برپایی آکادمی آواز با عنوان «جشنواره ستاره های آواز گلستان» ، معرفی و پیگیری بیمه هنرمندان موسیقی، تلاش برای جذب منابع مالی و حامیان بخش خصوصی برای حمایت از فعالیت های انجمن و راه اندازی سایت، تنها گوشه ای دیگر از فعالیت های انجمن در طول یک سال گذشته است.

اسماعیلی با قدردانی از اعضای هیات مدیره انجمن موسیقی، پیشکسوتان و اهالی فرهیخته ی موسیقی و حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، درباره برنامه های پیش بینی شده برای آینده انجمن، گفت: تشکیل کارگروه های تخصصی برای ارزیابی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره های مختلف از جمله موسیقی فجر، جشنواره تولیدات، تکنوازان جوان و ... از جمله اهداف پیش روی انجمن است.

وی با تاکید به ضرورت توجه به تولیدات، افزود: تولید و  برنامه ریزی و سوق دادن هنرمندان به تولید آلبوم و تک آهنگ، تالیف کتاب، نشریات و مقالات، موسیقی تئاتر، فیلم و کلیپ، تولید مجموعه از آثار و سایر تولیدات استودیویی از جمله اهداف ما خواهد بود.

اسماعیلی در خاتمه درباره برنامه ریزی برای برپایی جشنواره تک نوازان جوان مطالبی را مطرح کرد و گفت:  رویدادی توسعه بخش چون برپایی جشنواره تک نوازان را مد نظر داریم تا شرکت کنندگان در پروسه ای برنامه ریزی شده؛ هم  کاملا تخصصی بیاموزند و هم با آمادگی کامل مهیای حضور در رویداد های ملی شوند.

یادآوری می شود نشست صمیمی اهالی موسیقی استان گلستان در ظهر دوشنبه 7 بهمن ماه  با حضور مدیرکل و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و جمعی از اساتید، پیشکسوتان و مدیران آموزشگاه های موسیقی و ... در شهرستان گرگان برپا شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید