نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:
۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷

مازندرانی‌ها بیش از ۲ میلیون امتیاز از فهما کسب کردند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به فعالیت یک هزار و ۱۶۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان مازندران اشاره کرد و گفت: این کانون‌ها تاکنون ۲‌میلیون و ۶۶۰ هزار و ۳۲۴ امتیاز از سامانه بچه‌های مسجد کسب کردند و امیدواریم کانون‌های مساجد استان از برترین‌های رویداد ملی فهما باشند.
مازندرانی‌ها بیش از ۲ میلیون امتیاز از فهما کسب کردند
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران «عباس زارع» امروز شنبه (5 بهمن) ضمن قدردانی از تعامل خوب رابطین طرح فهما در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های مازندران با کارشناسان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان  به مشارکت حداکثری فعالان مسجدی دیار علویان در پیوستن به رویداد ملی فهما ختم شد، گفت: پویایی برنامه‌های مساجد ارتباط مستقیمی با جذب حداکثری مخاطب دارد و می‌طلبد کانون‌های مساجد استان با اجرای دقیق انتظارات ستاد فهما زمینه‌ساز حضور چشمگیر اقشار مختلف در مساجد باشند تا شاهد ارتقای معنوی و فرهنگی در سطوح مختلف جامعه باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به فعالیت یک هزار و 164 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان مازندران اشاره کرد و افزود: 713 کانون از این تعداد در مساجد روستایی و ۴۵۰ کانون دیگر نیز در مساجد شهری فعالیت‌های دینی، آموزشی، قرآنی، فرهنگی، هنری، کتابخانه‌ای و... به مردم شریف دیار علویان ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 120 هزار و 630 نفر از مازندرانی‌ها با ورود به سامانه بچه‌های مسجد به طرح ملی فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران) پیوستند، یادآور شد: کانون‌های مساجد استان تاکنون 2‌میلیون و 660 هزار و 324 امتیاز از سامانه بچه‌های مسجد کسب کردند.
دبیر شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مازندران بابیان اینکه ساعت 24 روز گذشته 4 بهمن‌ماه آخرین‌مهلت ثبت فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سامانه بچه‌های مسجد بوده است، خاطرنشان شد: البته با توجه به صحبت‌های «مرتضی طاهریان» مدیر ستاد رویداد ملی پایتخت فهما و معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد فهما امتیاز کامل و دقیق استان‌ها و کانون‌های مساجد بعد از پایش اطلاعات و بررسی‌های میدانی از سوی هیئت‌داوران فهما اعلام می‌شود.
وی بابیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری شهید علی گرائیلی مسجدالنبی (ص) با 18 هزار و 770 امتیاز و اخلاص مسجد امیرالمؤمنین (ع) با 17 هزار و 119 امتیاز از شهرستان قائم‌شهر و کانون فرهنگی هنری شهید اباصلت اقایاری از شهرستان نکا در جمع کانون‌های برتر کشور قرار دارند، اظهار امیدواری کرد که کانون‌های مساجد استان با کسب شاخص‌های فهما صاحب جایگاه برتر کشوری شوند.
 
زارع با اعلام اینکه برنامه‌های اوقات فراغت، فعالیت‌های قرآنی و کتاب‌خوانی، مسابقات ورزشی، توانمندسازی، آموزش خدمات اجتماعی و... ازجمله فعالیت‌هایی است که از سوی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران در سامانه بچه‌های مسجد کشور ثبت‌شده است، افزود: کانون‌های مساجد استان با ثبت فعالیت در رشته‌های ذکرشده 18 هزار و 797 امتیاز از فهما کسب کردند.
وی خطاب به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران گفت: سامانه بچه‌های مسجد درگاه ارتباطی کانون‌های مساجد با ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور است و پایان مهلت ثبت فعالیت در این سامانه برای کسب امتیاز در طرح ملی فهما قطع ارتباط با این سامانه نیست بلکه کانون‌های مساجد استان باید تمامی فرآیند فعالیت مسجدی شامل فعالیت‌های فرهنگی، دینی، آموزشی، ورزشی، کتاب‌خوانی، قرآنی، هنری و... را در این سامانه ثبت گزارش داشته باشند.
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید