نمایش جزییات خبر
۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶

تالار رودکی تهران میزبان گروه کنسرت موسیقی هنرستان موسیقی دختران

هنرجویان هنرستان موسیقی دختران تهران در دو گروه موسیقی کلاسیک و سنتی در تالار رودکی تهران به هنرنمایی پرداختند.
تالار رودکی تهران میزبان گروه کنسرت موسیقی هنرستان موسیقی دختران

به گزارش روابط عمومی هنرستان موسیقی دختران تهران، این برنامه با حضور  ابراهیم شریفی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ترابی کارشناس فنی و حرفه ای آموزش و پرورش منطقه یازده تهران، پریسا زهتابیان رئیس هنرستان موسیقی دختران و جمعی از اساتید و دبیران و همکاران هنرستان های اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اولیای هنرجویان در عصر روز دوم بهمن ماه در تالار رودکی تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، گروه های کلاسیک و سنتی این هنرستان در مقاطع مختلف در این اجراها شرکت داشتند که اجرای اول با گروه نوازی گیتار به سرپرستی "مهرداد پاکباز" با شرکت هنرجویان دهم، یازدهم و دوازدهم و اجرای قطعات "بیژن و منیژه" از آثار "حسین دهلوی" و تنظیم "مهرداد پاکباز" (شادی دختران تورانی)،و قطعه "fanfar et  canon" آغاز شد.

اجرای کنسرت هنرستان موسیق دختران

سپس ارکستر سمفونیک  هشتاد و سه نفری، متشکل از هنرجویان متوسطه دوم، به رهبری "سهراب کاشف" به اجرای قطعات"  swan lake suite prelude" از "PYtr Lyich Tchaykovsky" و "Symphony no.25 mov.1 W.aMozart   و "Symphony nr.8 mov.3 Antonin Dvorak" و" Egmont overture Ludwig van Beethoven" پرداختند.

اجرای کنسرت هنرستان موسیق دختران

پس از گروه های کلاسیک، گروه های سنتی با  اجرای گروه هنرجویان پایه یازدهم به رهبری "محمدرضا فیاض" با قطعات پیش درآمد دشتی با تنظیم و آهنگسازی "رضا محجوبی" و کاروان اثر "ابوالحسن صبا" آغاز شد. گروه دوم  به سرپرستی "هیلا فیض پور" با هنرجویان پایه دوازهم و قطعه مقدمه دشتی اثر "مهرداد دلنوازی" و آتش دل اثر "مرتضی نی داوود" به روی صحنه رفتند. آخرین گروه سنتی هنرجویان پایه دهم به رهبری "گلنوش صالحی" با اجرای قطعات پرنیان به آهنگسازی "فرامرز پایور" و تنظیم "کاوه میرحسینی" و رنگ چهارگاه اثر "رکن الدین مختاری" بود.

اجرای کنسرت هنرستان موسیق دختران

گفتنی است؛ پریسا زهتابیان مدیر هنرستان موسیقی دختران، در پایان از تمامی عوامل اجرایی برنامه، اساتید، هنرجویان و اولیای آنان که در طول مدت تمرینات و اجرای پایانی برای اجرای هرچه بهتر این کنسرت تلاش و همراهی نمودند تشکر کرد.

اجرای کنسرت هنرستان موسیق دختران

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید