نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۷

هم گرایی و هم افزایی در برنامه های خلیج فارس اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

مدیر کل هماهنگی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با استاندار هرمزگان : همگرایی و هم افزایی در برنامه های فرهنگی هنری خلیج فارس اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
هم گرایی و هم افزایی در برنامه های خلیج فارس اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی غیاثی به حضور استان های بوشهر ، خوزستان و منطقه آزاد قشم در این نشست اشاره کرد و گفت : هر کدام از این استان ها نقش مهمی در دفاع از هویت خلیج فارس دارند و از پیشینه ای پرافتخار برخوردارند.

وی افزود : استان های جنوبی خلیج فارس تاکنون بصورت پراکنده و مجزا برنامه های خلیج فارس را برگزار می کردند اما از امسال سعی داریم این فعالیت ها بصورت متمرکز و با هم افزایی و همگرایی بیشتر برگزار شود.

مدیر کل هماهنگی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد : هر سه استان هرمزگان ، بوشهر و خوزستان تقاضای میزبانی دبیرخانه دایمی خلیج فارس را با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های خود داشتند اما پس از بررسیهای صورت گرفته در وزارت با توجه به جایگاه ویژه هرمزگان و همچنین قرار داشتن جزیره هرمز در این منطقه که نماد آزادسازی جزایر از استعمار پرتغال است دبیرخانه دایمی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان مستقر گردید.

غیاثی به نقش دیگر استان ها در دبیرخانه دائمی پرداخت و گفت : هر کدام از استان های بوشهر ، خوزستان ، سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد قشم نماینده ای ثابت در این دبیرخانه خواهند داشت وهمه فعالیت ها و برنامه های فرهنگی – هنری در تمامی استان های جنوبی با هماهنگی دبیرخانه صورت خواهد گرفت.

وی به جایگاه حمایتی وزارت از جشنواره بین المللی خلیج فارس پرداخت و افزود : تمامی بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله معاونت ها و بخش های تخصصی به دستور وزیر موظف به حمایت و پشتیبانی از جشنواره فرهنگی – هنری خلیج فارس هستند.

مدیر کل هماهنگی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی دارد که ابعاد بین المللی و فرا مرزی برنامه های خلیج فارس پررنگ تر شود و از این جهت هماهنگی های لازم و رای زنی با وزارت امور خارجه ، سازمان ارتباطات اسلامی ، میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ، صدا و سیما و .... در حال انجام است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اشتراک در
کلیدواژه ها: هم گرایی و هم افزایی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید