نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱

برگزاری ۲۱ هزار برنامه فرهنگی در ۹ ماهه سال جاری/۱۲ میلیارد ریال بودجه سالانه ارشاد خوزستان برای برنامه های فرهنگی است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به برگزاری ۲۱ هزار برنامه فرهنگی در ۹ ماهه سال جاری، گفت: اعتبار برنامه های فرهنگی این اداره کل برای یک سال ۱۲ میلیارد ریال است.
برگزاری ۲۱ هزار برنامه فرهنگی در ۹ ماهه سال جاری/۱۲ میلیارد ریال بودجه سالانه ارشاد خوزستان برای برنامه های فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،پرویز عزیزی شامگاه سه شنبه (۱ بهمن) در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان،اظهار کرد: نمایشگاه های استانی کتاب یکی از بزرگترین پدیده های فرهنگی‌ نظام‌ جمهوری اسلامی‌ ایران بوده و خوزستان به عنوان مرکز دفاع مقدس، مشهد شهدا و قطب صنعت کشور در حوزه فرهنگی و نمایشگاه کتاب نباید از بقیه استان‌ها عقب بماند.

وی با بیان اینکه خوزستان همواره به صورت گسترده در برگزاری این نمایشگاه ها و میزان فروش و مراجعه جزء رتبه های برتر در کشور است، افزود: با توجه به آمار و شاخص هایی که وجود دارد باید بررسی کرد دلیل استقبال مردم خوزستان از نمایشگاه کتاب چه چیزی  است و آن را تقویت کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: بر اساس بررسی های سال ۹۵ متوسط سرانه مطالعه کتاب کشور در شبانه روز بیش از ۱۲ دقیقه و سرانه خوزستان ۸ دقیقه بوده است.

وی با اشاره به مطالعه و مراجعه به مجلات،روزنامه های فیزیکی و اینترنتی، اضافه کرد: این سرانه به طور متوسط در کشور ۲۸ دقیقه و در خوزستان ۳۸ دقیقه بود.

عزیزی افزود: جمع سرانه مطالعه کتاب، مجلات و روزنامه های فیزیکی و اینترنتی به طور متوسط در کشور ۴۰ دقیقه و در خوزستان نزدیک به ۴۷ دقیقه است.

وی با بیان اینکه میزان سرانه مطالعه خوزستان از استاندارد کشوری بیشتر است، بیان کرد: این میزان نشان از توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی در استان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان عنوان کرد: نیاز داریم در حوزه فرهنگ برنامه های متنوع تری انجام دهیم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ۹ ماهه گذشته نزدیک به ۲۱ هزار عنوان برنامه مختلف فرهنگی داشته است.

وی با بیان اینکه در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان هشت میلیارد بن خرید کتاب بین عموم مردم توزیع می شود، تشریح کرد: بن خرید حمایتی توسط حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب، به مردم است.

عزیزی تصریح کرد: کل اعتبار این اداره کل برای حمایت از برنامه های فرهنگی ۱۲ میلیارد ریال در سال بوده که نیازمند افزایش این اعتبار هستیم تا بر اجرای برنامه ها افزوده شود.

گفتنی است،چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان از ۳۰ دی تا پنجم بهمن‌ ۹۸ در دو نوبت صبح و عصر از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۲ پذیرای دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: اداره کل ارشاد خوزستان-چهاردهمین نمایشگاه کتاب
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید