نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸

هفته فیلم و عکس تبریز برگزار شد

هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر تبریز در مجتمع سینمایی تبریز برگزار شد.
هفته فیلم و عکس تبریز برگزار شد

بخش فیلم این برنامه طی سه روز با پخش و نقد سه فیلم و همچنین بزرگداشت سومین سال فعالیت پاتوق فیلم کوتاه دفتر تبریز برگزار شد.

در این برنامه، فیلم کوتاه «تایماز» به کارگردانی «مریم اصغری» رونمایی شد. تایماز نخستین فیلم کوتاه این کارگردان است. داستان فیلم در مورد مصائب پسر خردسالی مبتلا به زالی در اولین روز مدرسه است. پس از پخش فیلم عوامل فیلم در مورد روند شکل‌گیری فیلمنامه و تولید فیلم صحبت کردند.

در روز دوم، فیلم کوتاه «اپیلوگ» ساخته «مهدی آذری» و «امین اکتسابی» نمایش داده شد. اپیلوگ در شهرستان بناب و با عوامل بومی ساخته شده و در آخرین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران در بخش اصلی به نمایش درآمده بود.

اپیلوگ روایتی علمی-تخیلی و آخرالزمانی از موشهای غول پیکری است که به تفحص در باب کتابهایی که با انسان ها در برابر لقمه ای نان معاوضه می کنند، می‌پردازد. در این فیلم به دلیل ساختار روایی قرینه وار و چرخه تکرار رویدادها، کل فیلم بصورت پلان-سکانس فیلمبرداری شده بود. پس از پخش فیلم در مورد ساختار تجربی محور فیلم و ارتباط درون مایه با فرم بصری آن مطالبی ارائه شد.

در روز سوم مستند کوتاه «عشق من، تبریز» ساخته «حنیف شهپرزاد» به نمایش در آمد. این مستند سی و هشت دقیقه ای تاریخ شهر تبریز را به روایت «محمد علی جدید الاسلام» عکاس و آرشیوست تبریز، بیان می کند. پس از پخش فیلم محمدعلی جدیدالاسلام و کارگردان فیلم در مورد روند همکاری با یکدیگر مطالبی را ارئه کردند و استاد جدید الاسلام در مورد تجربیات آرشیو عکاسی خود، توضیحاتی ارائه داد.

همچنین نمایشگاه گروهی عکس با عنوان "سلف پرتره مفهومی" در گالری استاد فاسونکی مجتمع فرهنگی سینمایی 22 بهمن تبریز برپا شد. کیوریتور نمایشگاه مهدی پورنصر مسئول گروه عکاسی دفتر تبریز بود. در این نمایشگاه 27 اثر منتخب از آثار اعضای عکاسی دفتر تبریز به نمایش درآمد.

همچنین سالن سینما تک مجتمع فرهنگی و سینمایی پذیرای کارگاه عکاسی با حضور آیدین تبریزی با عنوان " عکاسی خبری" بود. آیدین تبریزی که فعالیت عکاسی خود را با آموزش عکاسی در دفتر تبریز در سال 1390 شروع کرده است، در این کارگاه به تبادل تجربه با شرکت کنندگان در ارتباط پروژه های کاری خود پرداخت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید