نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی: چراغ برافروخته سینمای خورموج خاموش نشود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: چراغ برافروخته سینمای خورموج که در چند سال گذشته به شکل سینمای سیار روشن بوده، خاموش نشود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی: چراغ برافروخته سینمای خورموج خاموش نشود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمید زارعی در حاشیه اکران فیلم سینمایی مطرب در خورموج اظهار کرد: دسترسی شهرهای کوچک و روستاها به امکانات فرهنگی لازمه عدالت فرهنگی است، و برخورداری سینما حق هر شهروند است اما هنوز اغلب شهرهای کوچک ایران فاقد سینما هستند.

وی ادامه داد: این وسیله سمعی و بصری جذاب، بزرگترین کارکردش در خلق رویا، خلق ماجرا، خلق شخصیت های دوست داشتنی، نفرت انگیز، ترحم بر انگیز و در نهایت ایجاد احساسات عمیق انسانی از عشق و محبت گرفته تا ترس و نفرت است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی افزود: دیگر سینما یک وسیله ساده سرگرمی ساز نیست، سینما پا را بسیار فراتر گذاشته و تجربه نشان داده، نادیده گرفتن آن چه از سوی تماشاگران معمولی و چه از سوی سیاست گذاران اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جوامع مختلف امری غیر عاقلانه است.

زارعی تصریح کرد: خورموج از محدود شهرهای کوچک است که دارای سینماست اما استمرار آن نیاز به حمایت شهروندان دارد.

وی ادامه داد: سینما در این شهر با امکانات تفریحی کم، فرصت خوبی برای تفریح ارزان و سالم یک گروه یا خانواده می باشد.

زارعی افزود: سال گذشته امتیاز دایمی سینما را برای خورموج اخذ کردیم و در حالیکه سالن با بهترین شکل آماده بود هیچ استقبالی از طرف بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ۵۰ میلیون تومانی صورت نگرفت و شهر از این فرصت ایده آل محروم شد.

وی اضافه کرد: در چند سال گذشته به شکل سینمای سیار چراغ سینما به همت و تلاش آقای روزگرد روشن بوده ولی ادامه حیات سینما در خورموج به علاقه مندی، حمایت و استقبال مردم بستگی دارد.

زارعی ادامه داد: دیشب که در سالن سینما برای تماشای فیلم مطرب که با بازی جذاب پرویز پرستویی از فیلم های پرمخاطب و پرفروش سینما بوده رفتم شاهد حضور اندکی تماشاگر بودم و اگر با ضعف استقبال مواجه باشیم این چراغ برای همیشه خاموش خواهد شد.

شایان ذکر است فیلم سینمایی مطرب تا پنج شنبه ساعت ۱۸:۳۰بر پرده سینمای خورموج نمایش داده می شود.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی: چراغ برافروخته سینمای خورموج خاموش نشود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید