نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان مطرح کرد؛
۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۳۹

درخشش هنرمندان گلستانی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره «جایزه فیروزه»

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره «جایزه فیروزه » در روز یکشنبه ۲۹ دی ماه با معرفی نفرات برگزیده و برتر هر بخش در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد.
درخشش هنرمندان گلستانی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره «جایزه فیروزه»

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری با تبریک موفقیت هنرمندان گلستانی در این رویداد ارزشمند ملی، گفت: در بخش محصولات فرهنگی ، هنرمندان گلستانی «عصمت مجیدی» و «علی حسینی بای» شایسته تقدیر شدند.

وی با اشاره به اینکه ویژگی این دوره از جایزه ی فیروزه، حضور و مشارکت ۳ استان گلستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان به عنوان ۳ مرکز فرهنگ قومی، تمدن بومی ایرانی و عرضه و نمایش اقلام و کالای فرهنگی آنها در نمایشگاه این جشنواره بود، افزود: همچنین در بخش محصولات فرهنگی «هدا حسینی» نیز موفق به کسب رتبه دوم شد.

کشمیری ادامه داد: در بخش عروسک این رویداد ماندگار نیز از «اعظم خواجه» تقدیر به عمل آمد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: در پنجمین جشنواره «جایزه فیروزه» علاوه بر ارائه اسباب بازی، عروسک، نوشت افزار و هدایای فرهنگی برای نخستین بار و در این دوره به شکل ویژه« استارت آپ های فرهنگی» نیز در حوزه علم و پژوهش حضور داشتند.

یادآوری می شود این جشنواره ی فرهنگی با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف حمایت از کالاها و محصولات فرهنگی ملی با الگوی اسلامی- ایرانی برگزار شد و در پنجمین دوره خود، به محصولات فرهنگی غیر از کتاب و گفتمان سازی ترویج و مصرف محصولات قومی و بومی ایران و معرفی آن با مشارکت ۳ استان کشور اختصاص یافت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید