نمایش جزییات خبر
۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸

فروش نزدیک به بیست و چهار میلیارد ریالی هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از فروش 23 میلیارد و 800 میلیون ریالی نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان خبر داد.
فروش  نزدیک به بیست و چهار میلیارد ریالی هجدهمین  نمایشگاه  بزرگ کتاب کرمان
   

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، وی با اشاره به برگزاری هجدهمین نمایشگاه کتاب کرمان از هفتم تا 13 دی  ماه گفت: در این نمایشگاه ۷۰۰هزار جلد کتاب در قالب  85 هزار 680 عنوان در بخش ناشران داخلی و 11 هزار و 200 عنوان کتاب در بخش ناشران خارجی به مخاطبان و دوستداران کتاب عرضه شده بود .

علیزاده از فروش هفت میلیارد ریالی بن کارت خرید کتاب در هجدهمین نمایشگاه کتاب خبر داد و افزود: با توجه به این میزان فروش بن کتاب و با استناد به اعلام آمار نهایی تراکنش شبکه بانک عامل که رقم فروش نقدی را 16 میلیارد و 800 میلیون ریال اعلا کرده اند ، رقمی معادل 23 میلیارد و 800 میلیون ریال فروش کتاب برای هجدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان اعلام می شود.

مدیر کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان کرمان همچنین با اشاره به همزمانی آخرین روز نمایشگاه کتاب کرمان و اعلام شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: روز اخر نمایشگاه ،به رغم تالمات روحی و فضای حزن انگیزی که در سطح کشور حاکم بود ، اعضای ستاد برپایی نمایشگاه به واسطه احترام به مخاطبان و مردم شریف کرمان ، تلاش کردند تا نمایشگاه روال برپایی مناسب خود را تا اخرین لحظه حفظ کند.

علیزاده همچنین با اشاره به ویژگی های هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان گفت :  بخش بین الملل شامل 14 غرفه و 9 شرکت انتشاراتی که نماینده ۸۶ ناشر خارجی را بر عهده داشتند یکی از بخش های پر مخاطب ما در این نمایشگاه بود .

علیزاده دیگر ویژگی هجدهمین نمایشگاه کتاب کرمان را  دارا بودن  بخش نشر الکترونیک ذکر کرد  که  در قالب ۱۵ غرفه فعالیت کردند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان از استانداری، شهردای کرمان ،شورای شهر کرمان ،شرکت نمایشگاه های جنوب شرق و همه دستگاه ها و نهادها و اداراتی که در جریان برپایی این دو نمایشگاه همکاری کردند قدردانی کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید