نمایش جزییات خبر
۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴

رایزنی‌های علمی با محور مد و لباس در دانشگاه شریعتی

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی بازدید و با رئیس و اساتید بخش طراحی لباس این دانشکده، مهم ترین مباحث و مسائل این حوزه را بررسی کرد.
رایزنی‌های علمی با محور مد و لباس در دانشگاه شریعتی

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس؛ سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی بازدید و با مسئولان این دانشکده گفت وگو و تبادل نظر کرد.

مرضیه گرد؛ رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی، اکرم جعفری کیان مدیر گروه رشته طراحی و لباس و پارچه و مهناز ترابیان کارشناس، مدرس و دبیر سومین جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس میزبان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در این دیدار بودند.

با توجه به در پیش بودن نهمین جشنواره مد ولباس فجر؛ اولین محور گفت وگوها نحوه ارتقا و حرفه ای تر شدن برگزاری جشنواره فجر بود.

مرضیه گرد؛ رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی با اشاره به اینکه هنوز ارتباط قوی بین دانشگاه های دارنده رشته های طراحی لباس و بخش صنعت، بازار و مزون دارها ایجاد نشده است، خواستار توجه بیشتر به توانمندی ها و ویژگی های خاص طراحی لباس توسط دانشجویان شد و گفت: در داوری آثار ارسالی به جشنواره فجر باید ویژگی ها به ویژه مفهوم و معناگرایی طرح های دانشجویان مورد توجه داوران جشنواره قرار گیرد و حضور اساتید دانشگاه در بخش داوری آثار جشنواره فجر می تواند به دیده شدن بهتر آثار دانشجویان منجر شود.

وی همچنین بر برنامه ریزی های صورت گرفته برای بردن آثار علمی ـ هنری دانشجویان به متن جامعه و برقراری ارتباط بین صنعتگران برای تولید انبوه آثار اشاره و تصریح کرد: باید جشنواره های مد و لباس محل و میزبان برقراری چنین ارتباطی باشند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی همچنین به تعاملات این دانشگاه با کشور عمان برای برگزاری دوره های ویژه طراحی مد و لباس در این کشور، همکاری با سایر نهادهای فعال در عرصه مد و لباس، اجرای طرح خیریه طراحی و دوخت لباس برای مؤسسات خیریه و ... اشاره و پیشنهاد کرد برای ارتقای کیفی جشنواره های دانشجویی «جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس» به صورت دوسالانه برگزار شود.

شفاپور نیز با تأیید این مسئله که دانشجویان و مزون داران با هم در طراحی لباس تفاوت هایی دارند، گفت: باید شاخص های طراحی لباس به ویژه مفاهیم به کار رفته در طراحی لباس دانشجویی در داوری آثار جشنواره فجر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن اعلام حمایت از فعالیت های حرفه ای صورت گرفته در دانشگاه شریعتی، از حضور دانشجویان این دانشگاه در نهمین جشنواره فجر استقبال و خواستار برقراری ارتباط قوی بین دانشگاه ها و جشنواره مد و لباس فجر شد.

شفاپور به تلاش های خود برای کمک به اشتغال و استقلال حرفه ای طراحان به ویژه دانشجویان رشته های طراحی لباس اشاره و تصریح کرد: در تلاش برای امضای تفاهم نامه هایی با نهادهای مختلف برای کمک به خود اشتغالی دانشجویان طراحی لباس هستیم.

پس از گفت وگو در خصوص آسیب ها و مشکلات موجود در حوزه مد و لباس و تبادل نظرات و پیشنهادهای کارشناسی در این حوزه، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از بخش های مختلف دانشگاه شریعتی از جمله کارگاه های دوخت لباس که دانشجویان در آنها حضور داشتند، کارگاه های صنایعدستی، کارگاه طراحی و رنگ پارچه و ارشیو لباس های طراحی و دوخته شده توسط دانشجویان این دانشگاه بازدید کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید