نمایش جزییات خبر
۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶

بازنگری در 237 مورد معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرار است که در جلسه‌ای به‌زودی با حضور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور مالیاتی، در ۲۳۷ فعالیت فرهنگی معاف از مالیات بازنگری شود تا تکلیف مواردی که معاف از مالیات هستند، مشخص شود.
بازنگری در 237 مورد معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌اصغر کاراندیش، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به موضوع معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ در پیش‌نویس قانون مالیات‌های مستقیم گفت: امروز صبح در مجلس شورای اسلامی با آقای پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی، صحبت کوتاهی کردم و قرار شد که جلسه‌ای بگذاریم تا این موضوع هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود و به صورت مشترک این 237 مورد فعالیت‌های معاف از مالیات را مجدداً بررسی کنیم.

کاراندیش تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همان زمانی که پیش‌نویس مذکور منتشر شد،‌ به سرعت مخالفت خود را اعلام و به مسئولان مربوطه نامه‌نگاری کرد،‌ اما متاسفانه تاکنون برای این نامه‌ها پاسخی نیامده است. ما حتی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد و امور دارایی درخواست جلسه دادیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ در صحبت کوتاه امروزم با آقای پارسایی درباره برخی ابهامات مطرح شده گفت‌وگو کردیم و قرار شد که در جلساتی به بازنگری موارد معاف از مالیات بخش فرهنگ در بند ل قانون 139 مالیات‌های مستقیم بپردازیم. برای نمونه ما در بحث حوزه فرهنگ و هنر یکسری فعالیت‌ها داریم که برخی از افراد از آن‌ها درآمدهای بالا دارند و برخی دیگر درآمدهای بسیار پایین. ما نمی‌توانیم به صرف یک نوع فعالیت همه را از معافیت بیرون بیاوریم.

وی گفت:‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند سال یکبار با سازمان مالیاتی جلساتی را برگزار می‌کند و به بازنگری این فعالیت‌های معاف می‌پردازد‌. از سال 93 تاکنون این فعالیت‌ها بازنگری نشده است،‌ اما باید توجه داشت که ما نمی‌توانیم به یکباره همه فعالیت‌ها را معاف یا حذف کنیم. بالاخره دلایل و توجیهاتی در این زمینه وجود داشته که این فعالیت‌ها به صورت قانونی از پرداخت مالیات معاف شده‌اند. حال آیا این دلایل  از میان رفته است که می‌خواهیم این فعالیت‌ها را از مالیات معاف کنیم؟

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید